י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024

7 שנות מאסר לאיש עסקים חרדי שגנב מלקוחותיו

דניאל גרינברג, בעליה של חברה שמכרה פריטי לבוש באינטרנט, נהג 'לעקוץ' את לקוחותיו ולהשתמש בכרטיסי האשראי שהזינו

כלא, שאטרסטוק
כלא, שאטרסטוק

בית המשפט הפדראלי בניו יורק גזר ביום שישי שבע שנות מאסר על איש עסקים חרדי, תושב לורנס, שגנב במשך תקופה ארוכה כסף מכרטיסי האשראי של לקוחותיו.

במשך תקופה ארוכה נהג דניאל גרינברג, בעליה של חברת "קלאסיק קלוז'אר", חברה שהציעה למכירה באינטרנט פרטי לבוש לקימעונאים, לגנוב במרמה כסף דרך האשראי של לקוחות החברה.

גרינברג הואשם בבית המשפט הפדראלי בהונאה, גניבת זהות, והלבנת כספים. לורטא ליינץ, התובע המחוזי של מזרח ניו יורק אמר כי במקום לנהל עסק חוקי העדיף גרינברג להפעיל את העסק ברמאות.

התובעים אמרו כי גרינברג נהג לגבות מכרטיסי האשראי של לקוחותיו סכומי כסף נוספים מבלי לידע אותם או לקבל את אישורים, על פי התביעה נרשמו כשישים אלף מקרים שבהן שלח גרינברג את ידו לכרטיס האשראי של לקוחותיו.

גרינברג השיב מאבק נגד קורבנותיו שפנו לבתי משפט, ולא רק שלא הודה בגניבה אלא אף דרש מבתי המשפט לבטל את האישומים נגדו בטענות שקריות שונות ומשונות.

התובע טען כי גרינברג נהג לגבות את אותו סכום מספר פעמים בהפרש של כמה שבועות. כאשר קורבנותיו התלוננו בחברות האשראי טען גרינברג לחפותו, ופעמים רבות נאלצו הקורבנות לשלם את הכסף ותוספת קנס.

בנוסף ל-7 שנות מאסר חוייב גרינברג להחזיר סכום של $1,125,022.58 ללקוחות שמהם גנב כסף. גרינברג ירצה את ענשו בכלא פדראלי בניו יורק.

כלא הונאה איש עסקים לורנס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד