1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

ערבים הכו באכזריות תלמידי הישיבה במהלך שיט

קבוצת חברים שבילו בקיאקים בצפון הותקפו באלימות על ידי בני מיעוטים | כתוצאה מכך נפצע אחד מהחברים ונשברה אחת משניו | עו"ד שטיינר מארגון חוננו: "נוודא שימצו את הדין עם התוקפים האלימים"

צביקה סגלז' אב תשפ"ג 25/07/2023 17:54

תקיפה אלימה בטיול הבחורים שהותקפו הבחורים שהותקפו צילום: באדיבות המצלם

מקרה תקיפה חמור באחד מאתרי הקייקים בצפון: מספר חברים, בחורי ישיבה, שהגיעו לנפוש בשבוע שעבר, נקלעו לאירוע אלימות קשה מצד בני מיעוטים. כתוצאה מהאלימות הקשה נפצע אחד מהחברים, שפתו נפתחה ואחת משיניו נשברו. לטענתו, כאשר הגיע לתחנת המשטרה על-מנת להגיש תלונה נגד התוקף, הוא נחקר תחת אזהרה.

המקרה אירע בתחילת השבוע שעבר, כאשר קבוצת חברים, בחורי ישיבות, הגיעו לאתר הקייקים. החברים שטו על הקיאק כאשר מספר מטרים לפניהם שטו קבוצה של כשמונה בני מיעוטים. בשלב מסוים החלו בני המיעוטים להתיז מים לעבר קבוצת החברים, אך הם ניסו להתעלם ולהמשיך בשייט. למרות ניסיונות ההתעלמות, בני המיעוטים המשיכו להתקרב אליהם, ובשלב מסוים אף חטפו את המשוטים מידיהם.

החברים, שלא יכלו להמשיך בשייט ללא המשוטים, ירדו אל המים וביקשו מבני המיעוטים להשיב להם את המשוטים ולהניח להם לנפשם. בשלב זה ניצלו בני המיעוטים את הקרבה הפיזית והחלו להכות אותם באגרופים בכל חלקי גופם. כל זאת עשו, כשהם קוראים קריאות בעלות אופי גזעני כלפי בחורי הישיבה. אחד מהבחורים הסתובב לאחור וביקש לחזור לקיאק. אז, מיהר לעברו אחד מבני המיעוטים, עקף אותו והיכה אותו בפניו בעוצמה רבה. כתוצאה מהמכה, נוצר חתך עמוק בשפתו של הבחור ונשברה אחת משניו.

החבר הפצוע מיהר לעלות ליבשה כאשר הוא מדמם מפיו. שוטרים שהוזעקו למקום אספו עדויות ואף עצרו שניים מבני המיעוטים האלימים. הפצוע פונה לבית החולים, שם הוא טופל באמצעות תפרים בשפה והופנה להמשך טיפול משקם אצל רופא שיניים. יומיים לאחר מכן, כאשר הגיע הפצוע לתחנת המשטרה לשם הגשת תלונה נגד התוקפים, נחקר אף הוא תחת אזהרה.

"מדובר במקרה חמור של תקיפה אלימה, על רקע גזעני, ויש למצות את הדין עם החשודים", נכתב בפנייתו של עו"ד אופיר שטיינר, המייצג את הפצוע מטעם ארגון חוננו, למשטרת ישראל. בפנייתו, ביקש עו"ד שטיינר לקבל מידע אודות הנעשה בעניין בני המיעוטים החשודים. "לצערנו, אנו שומעים לעיתים תכופות יותר ויותר על תקיפות של צעירים יהודים באתרי קייקים בצפון הארץ. במקרה זה, מדובר בתקיפה אלימה במיוחד, ע"י מספר בני מיעוטים, שהגיעה לאחר התגרות ממושכת מצד בני המיעוטים. סופה של התקיפה בפציעה חמורה של בחור ישיבה שרק ביקש לנפוש בשלווה. נוודא שימצו את הדין עם התוקפים האלימים", מסר עו"ד שטיינר בתגובה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האם מלמדים בישיבה איך צריך להתגונן ולהילחם.  (ל”ת)

  נתן

 2. מדוע הבחורים לא שברו את שיני הערבים...  

  שריר

 3. למדו מהשמאל  (ל”ת)

  צבי

 4. ימח שמם וזכרם בני האמה הארורים. הגיע הזמן שיעשו קייאקים בלבנון.  (ל”ת)


 5. בין המצרים  

  ישיבתי

 6. עכשיו מטיילים בבין המצרים?  

  הם לא חרדים

 7. כל הכבוד לארגון חוננו! שנית הבעיה הרבה יותר חמורה שהערבים מטילים חיתתם בכל המקומות שהם מטיילים ונמצאים גם אם לא נגמר בתיגרה ובפציעה הם מתגרים מקללים נדחפים ומציקים ותמיד בחמולות דבר יותר חמור וזו ממש לא הפעם הראשונה שהמתלונן נחקר תחת אזהרה ולפעמים הופך בעצמו לחשוד. בטווח הארוך זה עלול לגרום שיהודים ימנעו מלטייל במקומות שרלוו מגיעים ערבים  (ל”ת)

  דרור

 8. זו תקיפה חמורה על רקע אנטישמי - פיגוע טרור לכל דבר  

  דן

 9. בן גביר יעשה כאן סדר!!!!!  

  שרוליק

;