ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

אושר תקציב ועדת הבחירות; הופחתו לה מיליוני שקלים

ועדת הכספים אישרה את תקציב ועדת הבחירות המרכזית לשנות התקציב 2023 ו-2024, ולדרישתה הופחתו 10 מיליון ש"ח בכל אחת משנות התקציב. לאחר הקיצוץ יעמוד תקציב הוועדה על כ-57 מיליון ₪ לשנת 2023, וכ-71 מיליון ₪ לשנת 2024

אושר תקציב ועדת הבחירות; הופחתו לה מיליוני שקלים
ספירת הקולות בוועדת הבחירות צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ועדת הכספים אישרה את תקציבי ועדת הבחירות המרכזית לשנות התקציב 2023 ו-2024. התקציב יעמוד על כ-57 מיליון ₪ לשנת 2023, וכ-71 מיליון ₪ לשנת 2024, לאחר שהפחיתה 10 מיליון ₪ מהצעות התקציב בכל אחת משנות התקציב, לדרישת ועדת הכספים, ולאור גידול משמעותי בתקציב הוועדה, שהביא לביקורת נוקבת מצד חלק מחברי הוועדה בדיון בנושא בחודש שעבר.

במהלך הדיון הקודם, הציגה מנהלת הוועדה, אורלי עדס, כי חלקו המכריע של הגידול נובע מהתקנת מערכת ממוחשבת חדשה לוועדה, שאינה קשורה לתקציב השוטף. נוכח שאלות רבות מצד הוועדה, דחה יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני את ההצבעה, והורה לעדס, להציג את התקציבים באופן שונה, ולמצוא דרך לצמצם את הוצאות התקציב השוטפות.

במהלך הדיון שהתקיים, ציינה מנהלת הוועדה כי הקיצוץ מגיע נוכח דרישת הוועדה, אך יש בו כדי לפגוע בהערכות הוועדה לבחירות הבאות.

במכתב שמיענה לוועדה לקראת הדיון, ציינה עדס עוד כי היקפי הפעילות של הוועדה גדלו לאין שיעור בשנים האחרונות, נוכח קיומן של 5 מערכות בחירות ברצף, וכי המציאות הפוליטית בישראל מחייבת את הוועדה לפעול בימי שיגרה בתפיסה כי "הבחירות נמצאות תמיד בעבר לפינה", וכי יש להאיץ את הפעילות בתקופה זו, ולהיערך ככל הניתן בכלל ההיבטים. "תפיסה זו הוכיחה את עצמה במהלך כל מערכות הבחירות שלא התקיימו במועדן והוקדמו".

עוד ציינה עדס במכתב כי היקף תקצוב מערכות המחשוב המדוברות, עומד על כ-100 מיליון ₪ שתקצובם יתפרס על פני השנים הקרובות. עוד ציינה כי לקיצוץ "תהיה בהכרח השלכה על יכולתה של הוועדה להיערך כנדרש לבחירות הבאות לכנסת ה- 26, ולעמוד בסטנדרטים המצוינים והאיכותיים אותם הציבה לעצמה הוועדה במערכות הבחירות האחרונות, כארגון שחותר למצוינות, התפתחות תמידית, קידמה וחידושים".

אחד הח"כים ציין בתגובה: "את מציגה פגיעה בבחירות הבאות, אבל דיברנו גם בפעם הקודמת על העלייה הגדולה בהיקף בכוח אדם, בשכירות, בשוטף, במחסנים, בעיני התנהלות אחרת יכולה לקצץ בעלויות. מתקציב של 20 מיליון ב-2021, אתם מדברים על תקציב של 80 מיליון כעת".

במהלך הדיון הציפו מספר חברי כנסת כי ישנה בעיה של מוקדי הצבעה בקרב הישובים הלא מוכרים בנגב, בוועדת הבחירות ציינו כי הבעיה מוכרת להם, ויו"ר ועדת הכספים ציין כי הוועדה תדרש לנושא, הן מהפן המשפטי והן מהפן התקציבי.

תקציב ועדת הבחירות ועדת הבחירות המרכזית ועדת הכספים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד