ט' סיון התשפ"ד
15.06.2024
הפרטים המלאים

בשורה אדירה: תחנת רכבת חדשה תוקם בסמוך לעיר החרדית

תחנת אלעד החדשה תוקם ליד מחלף נחשונים, מצפון לאלעד ומדרום לפתח תקווה | המכרז כולל את הקמת המבואה המזרחית של התחנה, מבנה הכניסה, מעבר תת קרקעי בין אולמות הנוסעים לרציפים, סלילת דרכי גישה והקמת חניון ממזרח לתחנה

בשורה אדירה: תחנת רכבת חדשה תוקם בסמוך לעיר החרדית
תחנת אלעד הדמייה צילום: איזנברג שרמן אדריכלות ותכנון ערים בע"מ

פורסם מכרז להקמת תחנת רכבת אלעד, תחנה נוספת על ציר המסילה המזרחית שתחבר את צפון הארץ ודרומה: רכבת ישראל פרסמה מכרז להקמת תחנת הרכבת אלעד, במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית" שאותו מקדמת הממשלה כחלק מחזון "מחברים את ישראל" לחיבור מדינת ישראל מקריית שמונה ועד אילת. התחנה החדשה תשתלב במקטע המרכזי של המסילה המזרחית, בין חדרה לראש העין, שאורכו כ-65 קילומטרים. 

המסילה המזרחית תתפצל ממסילת החוף באזור פרדס חנה, תעבור דרך קריית שדה התעופה בנתב"ג, ותכלול את הכפלת המסילה הקיימת בין ראש העין ללוד שתאפשר את עקיפת ציר איילון. המסילה המזרחית תשמש ציר רכבתי נוסף בין אזור הצפון למרכז ולדרום, ותאפשר שיפור משמעותי בשירות הרכבות בכל רחבי הארץ, לצד הגדלה משמעותית של הובלת מטענים ברכבת, וכך תצמצם את הגודש בכבישים ואת זיהום האוויר, תתרום לבטיחות בדרכים ותסייע למאבק ביוקר המחייה. 

תחנת אלעד החדשה תוקם ליד מחלף נחשונים, מצפון לאלעד ומדרום לפתח תקווה. המכרז כולל את הקמת המבואה המזרחית של התחנה, מבנה הכניסה, מעבר תת קרקעי בין אולמות הנוסעים לרציפים, סלילת דרכי גישה והקמת חניון ממזרח לתחנה.

המכרז מצטרף למכרז קודם, להקמת המבואה המערבית של התחנה, הכוללת את אולם הנוסעים, ארבעה רציפים (המורכבים משני רציפי אי), באורך של 350 מטרים, מעבר תת קרקעי המחבר בין מבנה התחנה לרציפים, וכן מעבר תת קרקעי נוסף בין הצד המזרחי של המסילות לצד המערבי, דרך גישה מערבית לתחנה ומגרש חניה לנוסעים.

תחנת אלעד תהיה נגישה עבור אנשים עם מוגבלויות, כמו כל תחנות רכבת ישראל, ותאפשר נסיעה נוחה ומהירה תוך עקיפת גוש דן והגודש הקיים במסילות ציר איילון. התחנה תתחבר לתחנות חדשות נוספות שייבנו כחלק מהפרויקט, ובהן תחנת שוהם, חדרה מזרח, טירה ועוד. הקמת התחנה צפויה להסתיים עד שנת 2026.

לפני כחודשיים פרסמה רכבת ישראל מכרז להקמת תחנה נוספת בתוואי המסילה המזרחית, תחנת שוהם, שתיבנה מצפון לצומת אל על וממערב למתחם קריית שדה התעופה (Airport City) ותשרת את תושבי שוהם והסביבה, ואת העובדים בקריית שדה התעופה והתעשייה האווירית.

 

 

 

תחנת רכבת חרדים מרכז הארץ גוש דן תחבורה ציבורית רכבת ישראל בשורה משרד התחבורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד