י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
"צעד הכרחי"

למרות התנגדות שר החינוך: גב' נתניהו למען הצבת מצלמות בגני הילדים

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, קיימה פגישה עם נציגות עמותת "מטה המאבק למען הילדים". שרה נתניהו: "ילדים הם חסרי ישע, ולא תמיד יש להם את היכולות הוורבליות להתבטא או שלא תמיד מאמינים להם. צריך הוכחות, ומצלמות זה הכלי הראשון וההכרחי"

למרות התנגדות שר החינוך: גב' נתניהו למען הצבת מצלמות בגני הילדים
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: משה שי, פלאש 90

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, קיימה אמש (רביעי) פגישה עם נציגות עמותת "מטה המאבק למען הילדים", שפועלות למיגור תופעת האלימות כלפי ילדים וילדות במעונות ובגנים.

במהלך הפגישה הציגו האימהות (ג׳ני, אולגה ואסראא׳) את סיפורן האישי והכואב על מקרי ההתעללות שעברו ילדיהן ואיך הן מתמודדות עם ההשלכות עד היום.

בפגישה התקיים שיח על הצעדים הנדרשים למיגור התופעה הקשה. הודגש על ידי רעיית ראש הממשלה ועל ידי האימהות, כי רובן הגדול של נשות צוות החינוך במעונות ובגנים הן נשים מדהימות ומסורות המשקיעות בחינוך ילדינו, אך עלינו לטפל במיעוט שמסכן ופוגע בכולם.

רעיית ראש הממשלה הביעה תמיכתה במאבקן ובתיקון חוק המצלמות ואמרה: "אנחנו הולכות לקראת דרך ארוכה למניעת התעללות בגני הילדים מגילאי לידה עד 6. החשיבות של המצלמות היא בעצם היותן עדות חיה וגורם הרתעתי. באמצעותן ניתן לחסוך חקירות טראומטיות מילד שלא תמיד יכול לבטא את המעשה. ילדים הם חסרי ישע, ולא תמיד יש להם את היכולות הוורבליות להתבטא או שלא תמיד מאמינים להם. צריך הוכחות, ומצלמות זה הכלי הראשון וההכרחי".

עוד הוסיפה הגברת נתניהו כי נדרשת מעטפת גם לסביבתם הקרובה של נפגעי עבירה: "באלימות מסוג זה מעגלי הפגיעה הם גדולים. זה משפיע גם על הפרנסה, הבית והמשפחה, ולרוב לא רואים ולא מטפלים בסבל הכולל״.

מנהלת עמותת מטה המאבק, אלונה דניאל אמרה: "היה לנו הכבוד להיפגש עם רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו. גילינו שיש לנו אוזן קשבת ותמיכה חשובה. כמי שעובדת כפסיכולוגית חינוכית מומחית, היא הכירה את הנושא לעומקו והביעה נכונות גדולה לעזור. תיקון חוק המצלמות הוא צעד חשוב ביותר למיגור תופעת האלימות, ואנחנו, יחד עם עשרות אלפי הורים מברכים ומודים לה על היענותה לסייע לנו להגיע למטרה".

על פי הדיווח של הכתב הפוליטי מוטי קסטל בערוץ 14, שר החינוך יואב קיש מתנגד להצבת המצלמות ולמרות זאת אשת ראש הממשלה בחרה להתייצב לימינו של יו"ר הקואליציה אופיר כץ שמוביל את המאבק בנושא.

שרה נתניהו מצלמות גני ילדים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד