ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
צופים הזמנות והסכמים נוספים

חברה ישראלית חתמה על עסקת טילים בשווי של כ-100 מיליון דולר

חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות חתמה על עסקה בשווי של כ-100 מיליון דולר לרכישת מאות טילים על ידי משרד ההגנה הפולני. סופקו כבר יותר מ-3,000 טילים שיוצרו בפולין באופן מלא

חברה ישראלית חתמה על עסקת טילים בשווי של כ-100 מיליון דולר
הטילים שנרכשו צילום: חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ

חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות הודיעה על עסקה בשווי של כ-100 מיליון דולר לרכישת מאות טילי SPIKE LR על ידי משרד ההגנה הפולני דרך השותפה המקומית חברת MESKO.

עסקה זו של פולין מול רפאל לרכש טילים ממשפחת ה-SPIKE הינה השלישית במספר. MESKO ורפאל פועלות במשותף מול משרד ההגנה הפולני מאז שנת 2004. שיתוף פעולה זה מאפשר יכולות ייצור מקומיות מקיפות במסגרתן סופקו כבר יותר מ-3,000 טילים שיוצרו בפולין באופן מלא.

במהלך 20 שנים של עבודה משותפת מוצלחת, רפאל ו-MESKO תמכו בחיזוק מערכת ההגנה של פולין, בשמירה על הנכסים של המדינה ובחימוש כוחות הצבא שלה ביכולות הנ"ט המתקדמת מסוגה בעולם.

ד"ר רן גוזלי, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת יבשה וים ברפאל אמר: "משפחת טילי ה-SPIKE היא חלק ממערך הביטחון של פולין מזה כ-20 שנה. אנחנו גאים בשיתוף הפעולה המתמשך שלנו עם חברת MESKO ואנחנו צופים הזמנות והסכמים נוספים בהמשך. האסטרטגיה של רפאל כוללת בניית שיתופי פעולה מתמשכים הכוללים תמיכה בתעשייה המקומית וייצור מקומי ואנו רואים במקרה של פולין כיצד שיתוף פעולה זה מחזק אותנו ומאפשר לנו לייצר הזדמנויות עבור חברינו ובני בריתנו".

טילי ה-SPIKE מתוצרת רפאל הינם טילים אלקטרואופטיים חדשניים ומדויקים בעלי טכנולוגיה פורצת דרך. טילי SPIKE ניתנים לשיגור מכ-45 פלטפורמות ביבשה, בים ובאוויר. 41 מדינות ברחבי העולם משתמשות בטילי הSPIKE, מתוכן 21 מדינות האיחוד האירופי ומדינות ברית נאט"ו. יותר מ-40,000 טילים ממשפחת ה-SPIKE כבר סופקו למדינות שונות ברחבי העולם ויותר מ-7,000 מהם נורו, הן כחלק משגרת אימונים והן בשימוש מבצעי בשדה הקרב.

חברת רפאל משרד הביטחון פולין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד