כ' אייר התשפ"ד
28.05.2024
תכננו פיגועים נגד יהודים

הותר לפרסום: המחבלים בשומרון הונחו ע"י הפעיל מלבנון

שב"כ סיכל תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים בישראל, בהם פיגוע ירי, והכוונה ע"י פעיל החזית העממית מלבנון

הותר לפרסום: המחבלים בשומרון הונחו ע"י הפעיל מלבנון
פעילות הכוחות צילום: דו"צ

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ וצה"ל נעצרו בחודשים האחרונים מספר פלסטינים תושבי יהודה ושומרון אשר תכננו פיגועים כנגד אזרחים ישראלים, זאת בהנחייתו של עלאם כעבי, שמוצאו משכם, פעיל החזית העממית אשר גורש לרצועת עזה במסגרת עסקת שליט ועדכנית שוהה בלבנון.

עלאם כעבי מוביל פעילות טרור בשטחי יהודה ושומרון, במסגרתה הוא מגייס פעילי טרור פלסטינים, שחלקם אף מקרב קרובי משפחתו, לטובת ביצוע פיגועים כנגד ישראלים.

במסגרת זו נחקרו בשב"כ מספר פעילים בניהם, מראד כעבי, תושב מחנה הפליטים בלאטה שבשכם, קרוב משפחתו של עלאם וחאלד אבו אלהיג'א, תושב ג'נין.

בחקירתו בשב"כ של מראד כעבי עלה כי הונחה על ידי עלאם לבצע פיגועי ירי. במסגרת החקירה הוסגרו שני נשקים מסוג M16 שהיו ברשות הפעילים.

בחקירתו של חאלד אבו אלהיג'א, עלה כי גויס על ידי עלאם לבצע פיגועים ולעמוד בראש חולייה צבאית שתפעל באזור ג'נין. בגין עבירות חמורות אלו, הוגשו כנגד השניים כתבי אישום בבית המשפט הצבאי בשומרון.

בנוסף למראד כעבי ולחאלד אבו אלהיג'א, נעצרו פלסטינים נוספים שפעלו לקדם פעילות טרור בהנחיית עלאם.

"שירות הביטחון הכללי יחד עם צה"ל ומשטרת ישראל ימשיכו לסכל כל פעילות טרור - גם כזו שמבוצעת ע"י פעילי טרור מאיו"ש בהנחיה ואכוונה של פעילי טרור מחוץ לישראל, דוגמת עלאם כעבי", מסר השב"כ.

פלסטינים סיכול פיגוע שב"כ לבנון ג'נין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד