ט"ו ניסן התשפ"ד
23.04.2024
זעזוע בעיר הצפונית

פתקי נאצה הוטמנו במזוזות במחלקה האונקולוגית

במרכז הרפואי לגליל בנהריה התגלו שתי מזוזות במחלקה האונקולוגית כשהן מחוללות עם פתקי נאצה נגד היהדות ובשבחי האיסלאם. רב העיר: "זה אירוע שפוגע במרקם העדין בין כל הדתות פה באזור"

אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במרכז הרפואי לגליל בנהריה התגלה לאחרונה כי המזוזות בדלתות המחלקה האונקולוגית, שם מטופלים חולי הסרטן - חוללו. על פי הדיווח של יאיר קראוס באתר Ynet, יריעות הקלף בתוך המזוזות, שעליהן כתובות פרשיות קריאת שמע, הוחלפו בפתק שנכתב בכתב יד ובו דברי נאצה בעברית קלוקלת "כל היוהדים שקרנים ואין דת להם והם רוצחים וטורריסטים. מוות ליוהדים". בצידו השני של הפתק נכתב בערבית: "אין אלוהים מלבד אללה. מוחמד הוא שליח האל. האיסלאם הוא הפתרון".

מנהל בית החולים, פרופ' מסעד ברהום, הורה לבדוק את כל המזוזות במקום כדי לברר אם יש עוד שחוללו. תלונה הוגשה למשטרה, מאחר שאין מצלמות אבטחה בחדרים שבהם היו המזוזות, לא ניתן לאתר את זהות האחראים למעשים.

רב העיר נהריה, הרב יהושע מייטליס, אמר ל-Ynet: "לא ייתכן שבמדינת היהודים יקרה דבר כזה. אנחנו חיים פה בכבוד הדדי של כל האמונות, וזה אירוע שפוגע במרקם העדין בין כל הדתות פה באזור".

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר בתגובה: "במסגרת תוכנית עבודה שגרתית לבדיקת מזוזות נמצאה באחת ממחלקות האשפוז מזוזה שכללה פתקי נייר עם משפטים בשבח דת האיסלאם ובגנות היהדות. מיד עם היוודע הדבר הוגשה תלונה למשטרת ישראל, ומנהל המרכז הרפואי הורה בעקבות זאת על האצת תוכנית העבודה לבדיקת כלל המזוזות בבית החולים. עד כה, לאחר בדיקת יותר מ־400 מזוזות, לא התגלו מקרים דומים".

מזוזות נהריה מרכז רפואי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד