י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
סערת הטיסה

גורם בחברת התעופה נגד כתבת ערוץ 13: "היא באה לריב"

איש התקשורת ינון מגל מביא ציטוט מפי גורם בחברת התעופה יונייטד אירליינס שמתייחס לפרשת של כתבת ערוץ 13 והחרדים וטוען כי היא "בפירוש באה לריב, לא ראתה בעיניים. היא גרמה לכול המהומה" | קראוס בתגובה להדיפת טענותיה: "שקר גס, דיבה ופייק מוחלט"

גורם בחברת התעופה נגד כתבת ערוץ 13: "היא באה לריב"
אילוסטרציה צילום: unsplash

איש התקשורת ינון מגל מפרסם היום (רביעי) דברים ששמע מגורם בחברת יונייטד אירליינס בנוגע לטענות של כתבת חדשות 13 נריה קראוס שטענה כי חרדים דרשו ממנו לעבור מקום בטיסה גלל היותה אישה. אותו גורם אומר למגל כי טענותיו של הבחור החרדי צודקות לחלוטין.

"גורם ביונייטד אירליינס לינוניוז על הטענות של כתבת תבהלה 13 נריה קראוס, מול טענת הבחור ממול", כתב מגל בחשבון הטוויטר שלו וציטט את הגורם בחברת התעופה שאמר: "אני מסכים עם כל מילה של הבחור".

לטענת אותו גורם, "היא (נריה) בפירוש באה לריב, לא ראתה בעיניים. היא גרמה לכול המהומה, גם ביקשה להחליף מקום כי לא נוח לה להיות לידם וגם הפילה אותנו על הדרך...... אבל לנו אין מה לעשות עם זה. אנחנו חברה ענקית וגם אמריקאית וחייבים לשמור על ממלכתיות. זו מדיניות החברה, לצערי".

כזכור, אחרי שהעיתונאית נריה קראוס, שליחת חדשות 13 לארה"ב פרסמה אמש פוסט זועם בו ליבתה את ההסתה נגד הציבור החרדי בתקופה רגישה במיוחד כשטענה כי חרדים בטיסת יונייטד איירליינס דרשו ממנה לזוז ממקומה בשל רצונם לא לשבת ליד נשים, תחקיר שנערך בנושא חושף סיפור שונה לחלוטין מזה שהציגה הכתבת המסיתה.

אושיית הרשת דניאל עמרם, שבערוץ הטלגרם שלו הוא חושף סיפורי קצה, הצליח להגיע אל אותו נוסע חרדי נגדו טענה קראוס כי ביקש ממנה לזוז ממקומה בגלל "הדרת נשים" ושמע מימנו גרסה שונה לחלוטין.

דניאל עמרם משוחח עם הנוסע החרדי

לדברי עמרם, הציוץ של קראוס בו צפו למעלה ממיליון בני אדם, הגיע גם לחבריו של אותו נוסע חרדי שנדהמו מהאופן בו היא הציגה את המקרה. "הם פנו אליי במשך כל היום, 'אין סיכוי, הבן אדם הזה מארח משפחות מעורבות בשבתות אצלו. נוסע כמויות של פעמים ויושב ליד נשים אין סיכוי שתהיה לו בעיה עם זה'", מספר עמרם את שנאמר לו מפי חבריו של אותו חרדי.

חבריו של אותו יהודי ביקשו מעמרם "שיוציא את האמת לאור". וזה מה שעולה מהפרטים ששמע מאותו נוסע חרדי: "מסתבר שהבן שלו היה עם חבר, והם ביקשו יפה אם זה אפשרי שהיא תעבור כיסא כדי שהחבר יוכל לשבת ליד חבר שלו. היא בתגובה התחילה לצעוק מה שגרם לדיילת להזהיר אותה שאם יש כאן בלאגן הם יבטלו את הטיסה.

עמרם צירף וידאו עם השיחה שניהל עם היהודי וכתב: "בכל מקרה תקשיבו לבחור, תגידו לי מה אתם חושבים בתגובות, לכל סיפור יש שני צדדים! ולכל אדם מגיעה זכות התגובה. יצוין שניסיתי לתפוס את נריה שם והיא כבר לא ענתה לי יותר".

בתגובה לפרסום של עמרם, הבהירה קראוס: "נטען שבסה"כ רצו ששני חברים ישבו יחד, אבל פרקטית היו להם לידי שני מושבים משלהם, ועוד מושב נפרד. כלומר יכלו לשבת שניהם ביחד, אבל לידי. ולא רצו לשבת ליד אישה. למען הסר ספק, נאמר מפורשות שלא רוצים לשבת לידי. לכן החל הלחץ עליי שאעבור מושב. כשאני לא הסכמתי לעבור, המשיכו לחפש, ומצאו אישה שתשב לידי ותאפשר לזוג החברים הצעירים לשבת ליד גבר. בכל פעם שאישה מתלוננת על הדרה תוקפים אותה שהיא נגד היהדות. שקר גס. אין שום קשר בין השפלת נשים ליהדות. מי ראה כובע או לא כובע על הראש של הבנאדם? שקר גס, דיבה ופייק מוחלט".

שליחת חדשות 13 לארה"ב צייצה אמש כי "חרדים בטיסה עכשיו מנסים להזיז אותי ממושב למושב. כי אני אישה". היא טענה כי "יונייטד אירליינס אגב לא מטפלים בזה. אומרים לי שבגללי הטיסה לא תצא. בושה".

ינון מגל הדרת נשים יונייטד איירליינס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד