י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
"כל כך טובה וטהורה"

אחות הנרצחת בפיגוע: "הייתה כמו אימא שנייה, תמיד דאגה"

אליה רביד, אחותה של בת שבע ניגרי הי"ד סיפרה על אחותה שנרצחה: "היינו חולקות אחת עם השנייה את הסודות שלנו". היא הוסיפה: "היא תמיד הייתה כל כך חזקה עם שמחת חיים"

אמש (ב') הובאה למנוחות בת שבע נגרי ז"ל, תושבת בית חגי ואם לשלוש בנות, שנרצחה בפיגוע בדרום הר חברון לעיני בתה בת ה־12. אליה רביד, אחותה של בת שבע ניגרי ז"ל, שוחחה עם אודי סגל וענת דוידוב ברדיו 103FM וספדה לה בצער.

בפתח השיחה, כאשר החלה אליה לספר על אחותה שאיבדה רק אתמול, ציינה: "זה כזה מתסכל לדבר עליה בלשון עבר, אחות מיוחדת, היא הייתה בכורה. היא הייתה קודם כל בת מדהימה, הכניסה הרבה אור לבית, להורים שלי שחיכו לה הרבה שנים. היא הייתה אחות כל כך מיוחדת, אני הקטנה והיא הכי גדולה, המרחק בינינו כמעט 12 שנים. כשהיינו קטנות היא הייתה כמו אימא שנייה, תמיד דאגה, טיפלה, הפינוקים של בת שבע, הזמן איכות".

"עם השנים המרחק הרגשי הצטמצם והפכנו להיות חברות נפש, היינו שותפות אחת עם השנייה, חולקות אחת עם השנייה את הסודות, כל אחת הניסיון וההתמודדויות שלה", שיתפה. "היא תמיד הייתה כל כך חזקה, עם שמחת חיים, מיוחדת. תמיד כשבן אדם הולך כולם מדברים עליו כמה הוא היה טוב, בת שבע הייתה באמת כל כך מיוחדת. היא פשוט הייתה בהכול כל כך טובה וטהורה".

כמו כן, כאשר נשאלה האם פחדה שאחותה גרה במקום עם סיכון שכזה, הסבירה רביד כי "אני גרה בגוש עציון כל החיים שלי עד שהתחתנתי. אנחנו ספגנו את האינתיפאדה, אנחנו שם, אנחנו מגיל צעיר חיים את המציאות הזו ותמיד יש פחדים וחששות. ברור שפחדתי, בת שבע ואלי הכי קרביים שהם גרים באזור הזה, זה תמיד היה 'תעדכנו כשאתם באים הביתה, חוזרים'. אנחנו באים מאפרת, זה קרבה יותר קרובה לירושלים, אבל בת שבע ואלי זה כל כך בהם. אלי עלה לארץ בשם הציונות, זה כל כך ברור שהם יישבו את הארץ, תמיד הם היו מעוררי השראה, שיש להם את האומץ לגור במקומות האלה".

"איך ממשיכים?", התעניינו צמד המגישים, ואליה אמרה בכאב רב: "הלוואי והייתי יודעת. לפני שלוש וחצי שנים איבדנו את אבא שלנו בהפתעה, והקדוש ברוך הוא שלח כוחות, אנחנו עדיין מעכלים את הפרידה הראשונה אז אני מאמינה שגם את הפרידה הזו, נצטרך להתמודד, נמצא את הכוחות. אנחנו מאמינים. הוא ישלח לנו תעצומות נפש, נמשיך להיות משפחה מלוכדת וחזקה כמו שההורים שלנו לימדו אותנו. אנחנו נשמור על אלי, על שיראל, היא אמיצה, בוגרת, ילדה כל כך מיוחדת כמו אימא שלה. היא גם הגיעה אחרי הרבה שנים של המתנה, הכניסה הרבה אור לבית ולמשפחה. בת שבע הייתה כל כך קשורה ומחוברת אליה, התרגשה לקראת הבת מצווה שלה".

בת שבע נגרי בית חגי טרור פלסטיני

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד