י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024

בשורה לענף התיירות: עוד אלפי חדרי מלון חדשים בישראל

השר חיים כץ הציג לממשלה את יעדי משרד התיירות והצהיר כי בשנת 2024 יתווספו 3,941 חדרי מלון | בנוסף, החל מסוף השנה (2023) תיירים מהודו יוכלו להגיש בקשה לויזה בצורה מקוונת, מהלך שצפוי להגדיל את תנועת התיירות מהמדינה

בשורה לענף התיירות: עוד אלפי חדרי מלון חדשים בישראל
אילוסטרציה צילום: unsplash

שר התיירות חיים כץ ומנכ"ל משרדו דני שחר, הציגו לחברי הממשלה את פעילות ויעדי משרד התיירות. משרד התיירות מסמן יעד של שבעה מיליון תיירים בשנת 2030. צפי ההכנסות למשק בשנה זו, מהתיירות הנכנסת ומתיירות פנים, נאמד ב- 75 מליארד ש"ח. מספר המשרות בתעשיית התיירות יעמוד על 220 אלף.

כיום היצע חדרי המלון בישראל עומד על כ-58 אלף חדרים, להשגת יעד של שבעה מיליון תיירים נדרשת תוספת של כ- 12,000 חדרי אירוח. בשנת 2024 יתווספו 3,941 חדרים. לטובת האצת קצב בינוי המלונות, שר התיירות חיים כץ הצהיר כי יקדם מהלכים להורדת רגולציה בהליכי בינוי מלונות, בין היתר באמצעות קיצור הליך התכנון, בחינה של מימוש תב"עות למתקני איכסון ועירוב שימושים, לצד כתיבת תוכנית מתאר ארצית.

ראש הממשלה נתניהו והשר חיים כץ בישיבת הממשלה | צילום: שריה דיאמנט, לע"מ.

פעולות אלו, מצטרפות לצעדים שבוצעו על ידי המשרד בשנה האחרונה לטובת גיוון והגדלת ההיצע, והם בין היתר, הורדת מגבלת הגובה על בינוי מלונות בחוף הצפוני באילת ומכאן הוספה של מאות חדרים בעיר, קידום תוכנית "פופ- אפ עונתי" - הפעלת מתחמי גלאמפינג וקמפיינג במחיר שווה לכל נפש בעונת השיא, והקמת ועדה להסרת חסמים לקיצור משך הליכי הקמת בתי מלון. 

שר התיירות חיים כץ פועל להסרת חסמים בכניסה וביציאה מהארץ. בשיתוף פעולה עם משרד הפנים, החל מסוף השנה תכנס לפעולה מערכת ה E-visa ויחל פיילוט לנכנסים מהודו, מה שיקל על הגשת הבקשות והגדלת כמות התיירים. לצד זאת פועל המשרד מול רשות האוכלוסין וגורמי הבטחון, לקידום רפורמה בביקורת הגבולות, שמטרתה שינוי בהליכי התחקור בשערי הכניסה והיציאה מישראל, שלעיתים קרובות נעשים בצורה פוגענית, מותירים רושם רע אצל התיירים ופוגעים בתיירות חוזרת.

שר התיירות חיים כץ אמר כי "משרד התיירות הופך למדיד. נפנה משאבים לשווקים עם פוטנציאל אדיר שלא מימשנו עד כה, בדגש על השוק האסייתי. אנו מחוייבים ליחס הולם לתיירים. אני פועל מול גורמי הבטחון במטרה להביא לשינוי בהליך הבידוק בכניסה וביציאה מהארץ".

 

מלונות תיירות משרד התיירות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד