ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
"מוציאים דיבתה של ישראל"

שר האוצר דיווח לכנסת: הכלכלה חזקה למרות הניסיונות לפגוע

שר האוצר סמוטריץ' הגיש היום דיווח כלכלי לוועדת הכספים על המגמות הכלכליות והפיסקליות הצפויות לשנת התקציב 2024. סמוטריץ' עקץ את מובילי המחאה: 'הכלכלה הישראלית חזקה ועמידה גם על רקע המשבר הכלכלי העולמי ולמרות גורמי המחאה המנסים לפגוע בכלכלה באופן מכוון'

שר האוצר דיווח לכנסת: הכלכלה חזקה למרות הניסיונות לפגוע
השר בצלאל סמוטריץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר הגיש היום (שני) לוועדת כספים דו"ח על המגמות הכלכליות והפיסקליות הצפויות לשנת התקציב 2024. הדו"ח נדרש על פי החוק במסגרת הליך ההתאמות לקראת תקציב 2024 שאושר כזכור יחד עם תקציב 2023.

לדו"ח של שר האוצר צורף מסמך ניתוח כלכלי שבוצע באגף הכלכלן הראשי ובאגף התקציבים ונסקרים בו נתוני הצמיחה, הכנסות, הוצאות וגירעון, אינפלציה ריבית ושוק התעסוקה בהשוואה בינלאומית ובהשוואה בין התחזיות ששימשו לגיבוש התקציב למציאות במחצית הראשונה של שנת 2023 ובתחזית העדכנית לשנת 2024.

מהדו"ח עולה כי מצב הכלכלה הישראלית טוב יותר ממרבית מדינות היחוס בעולם, אם כי במספר גורמים, ובהם התארכות משך התמתנות האינפלציה וסביבת הריבית הגבוה והיחלשות השקל, ישנם שינויים שעלולים להשפיע על הוצאות המדינה בשנת 2024.

שר האוצר מסיים את מכתבו בביקורת על מובילי מחאת השמאל נגד הממשלה המנסים לפגוע בכלכלה בכוונת מכוון ומציין כי השפעתם עד כה על הכלכלה מזערית: "המשק הישראלי מגלה עמידות ויציבות יחסית בתקופת משבר עולמית, ונתוני המקרו של הכלכלה הישראלית טובים וחזקים".

לדבריו, "האיתנות הזו מתחדדת שבעתיים נוכח קמפיין שמנהלים בחודשים האחרונים גורמים חסרי אחריות שמנסים לפגוע בכלכלה באופן מכוון במסגרת מאבקם הפוליטי בממשלת הימין ובתיקונים החשובים שהיא מבקשת להעביר במערכת המשפט הישראלית.

כוחות אדירים עם תקציבי עתק וגיבוי תקשורתי חסר תקדים שמוציאים דיבתה של ישראל רעה בעולם הכלכלי בשקרים בוטים ובהפחדות שווא ועושים הכל כדי ליצור בהלה וסנטימנט שלילי בכלכלה".

שר האוצר מבהיר: "עד כה נראה שהשפעתם על הכלכלה מזערית בלבד. השוק החופשי חכם יותר ממה שסברו מובילי הקמפיין שורפי האסמים, בוחן מספרים והשוואות בינלאומיות, ומבין שהכלכלה הישראלית חזקה, שהמדיניות הכלכלית שלנו נכונה, מקצועית, ובעיקר עקבית ומרוסנת (תקציב אחראי ומרוסן, הסכמי עבודה אחראיים ארוכי טווח בכלל הסקטורים במשק שמקנים יציבות וודאות לשנים רבות, השקעות עתק בתשתיות מעודדות צמיחה וקידום רפורמות להסרת חסמים, צמצום רגולציה ובירוקרטיה והמשך קידום מדיניות שוק חופשי גלובלי, לצד אחריות ורגישות חברתית ממוקדת ולא פופוליסטית).

אני מעריך ומקווה שהמגמות האלה ימשכו בעזרת השם ויאפשרו לנו להמשיך להצעיד את הכלכלה הישראלית לצמיחה ושגשוג ולעמוד באתגרים הרבים שניצבים בפנינו בכל המישורים", כך סמוטריץ'.

בצלאל סמוטריץ' מחאת קפלן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד