י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
מעורר סערה בערב ראש השנה

ראה"מ נתניהו באמירה אפיקורסית: "הקב"ה לא תמיד הגן עלינו"

ראש הממשלה נתניהו רצה להעביר מסר למתכוונים לצאת לאומן בראש השנה והבהיר כי מדובר בסכנת חיים, אך בדבריו אמר משפט בעל משמעות אפיקורסית כשטען כי הקב"ה לא תמיד הגן על היהודים באירופה ובאוקראינה. עד מהרה מילותיו עוררו סערה בקרב שומרי מצוות

ראה"מ נתניהו באמירה אפיקורסית: "הקב"ה לא תמיד הגן עלינו"
נתניהו סופד לרב דרוקמן זצ"ל צילום: קובי גדעון, לע"מ

כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', במסגרת דיון בישיבת הממשלה בנושא הצעת השר לירושלים ומורשת מאיר פרוש על היערכות לנסיעת ישראלים לאומן שבאוקראינה לקראת ראש השנה הקרוב, הסביר ראש הממשלה כי בשיחתו עם נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הבהיר הנשיא האוקראיני כי אין באומן מספיק מקלטים לתושבי המקום וכל שכן לתיירים מבחוץ.

מאוחר יותר, ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לחדד לציבור הנוסעים לאומן ואמר: "אזרחים ישראלים שנוסעים לאוקראינה צריכים לשאת באחריות אישית לנסיעתם בעת הזו".

פרסום ראשון | נתניהו על הנסיעה לאומן: "אנשים מסכנים עצמם. נשפך הרבה דם"

נתניהו הוסיף אמירה מבישה ומקוממת במיוחד: "הקב"ה לא תמיד הגן עלינו, גם לא על אדמת אירופה ועל אדמת אוקראינה. יש להבין, במדינת ישראל כשנופלים טילים אזרחים נכנסים למקלטים ויש הגנות - שם אין מקלטים ואין הגנות", כך נתניהו.

מלשכת נתניהו נמסר כי "ראש הממשלה הנחה את שר החוץ לחדד את אזהרת המסע של משרד החוץ בנוגע לאוקראינה ולפרט את האיום בנסיעה לשם".

תנועת ש"ס הגיבה לדברי ראש הממשלה, אך תגובה רפה למדי ובלי לדרוש מנתניהו לחזור בו: "הקב"ה תמיד הגן על עם ישראל בכל הגלויות ובכל הרדיפות, וזו הסיבה שעם ישראל הוא היחיד השורד באורח פלא כבר אלפי שנים, בעוד עמים רבים וחזקים נכחדו. כמובן, התנאי להשגחה האלוקית הוא דבקות באמונה ושמירת התורה והמצוות כפי שהעם היהודי עושה מאז היותו לעם", נמסר.

כזכור, מוקדם יותר דוח ב'בחדרי חרדים' כי במהלך ישיבת הממשלה התפתח עימות סביב טיסת החסידים לאומן. השרה אורית סטרוק התנגדה להצעה ואמרה "זה מקום סכנה. אין שם מרחבים מוגנים".

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר גם הוא: "זה מסוכן מאוד. אנשים צריכים לדעת שהם מסכנים את עצמם". נתניהו הוסיף: "איך אפשר להסתכן? ליהודים נשפך כבר הרבה דם באירופה".

‏שר החוץ אלי כהן אמר לנוכחים: "אני מנסה לעשות הכול כדי שיהיה ביטחון לנוסעים". השרה אורית סטרוק הציגה הצעה רדיקלית: "צריך להעלות את הקבר מהמקום המסוכן הזה לארץ".

ראה"מ נתניהו אמר לסיום: "אני מבקש שתצא הודעה מסודרת שמסוכן לנסוע לשם, כי כשעפים טילים אין לאן להיכנס".

השרה אורית סטרוק הצביעה לבסוף בממשלה נגד ההחלטה ומסרה: "בזמן שאוקראינה תחת מלחמה ומתקפות טילים, ללא מקלטים או היערכות סבירה כלשהי למיגון - אסור שישתמע כאילו ממשלת ישראל מגבה נסיעה מסוכנת כזו. יהודים יקרים, אל תיסעו לשם! אל תסכנו את חייכם. יש מספיק מקומות תפילה אחרים. שנזכה להיכתב לחיים".

השר מאיר פרוש סקר בישיבת הממשלה את ההיערכות לנסיעת ישראלים לאומן: "ישראל לוקחת אחריות על האזרחים שלה. איננו מתעלמים מאזהרת המסע, ואנו גם מביאים אותה לידיעת הציבור. אבל מי שבכל זאת בוחר לנסוע, יקבל שירות מטעם המדינה. המשימה שלנו היא למנוע משבר הומניטרי בגבולות".

בנימין נתניהו אומן אוקראינה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 54 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד