י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
קולו נשנק מבכי

פוסק הדור בשיחה: מתחילים זמן חדש בישיבה: 'זמן סליחות' • צפו

פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך נשא אמש בחצות הלילה שיחת חיזוק בהיכל ישיבתו ואמר לתלמידיו "עכשיו מתחילים בישיבה זמן חדש, "זמן סליחות", גם מי שלא התחזק עדיין בזמן הקודם, יכול עכשיו להתחזק בזמן החדש". צפו בדבריו

פוסק הדור בשיחה: מתחילים זמן חדש בישיבה: 'זמן סליחות' • צפו
הגר"מ שטרנבוך בסליחות ראשונות צילום: דוד ק.

במוצאי שבת סמוך לחצות, יצא פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך ממעונו בשכונת הר נוף בירושלים, לעבר היכל ישיבתו ברמת בית שמש ג' לשאת את משא החיזוק לפני סליחות כהרגלו מידי שנה בשנה.

התלמידים מציינים כי השנה שיחת החיזוק התארכה במיוחד, כשמידי פעם נשנק קולו של פוסק הדור בבכי.

פוסק הדור בשמע קולנו

בתחילת דבריו ביכה פוסק הדור את האסונות שאירעו בשנה האחרונה ואמר, "כל כך הרבה אסונות אירעו בשנה האחרונה, הרבה יהודים היו שלפני שנה היו עמנו בר"ה, ועכשיו כבר נפטרו ונסתלקו מן העולם, והקב"ה קובע הכל בראש השנה, והיאך לא נתמלא פחד ורעדה ממש".

במרכז דבריו אמר פוסק הדור לתלמידיו "אנחנו נכנסים ל'זמן חדש' בישיבה, 'זמן סליחות'. מי שהספיק בזמן אלול הרוויח ומי שלא הספיק הפסיד, אבל גם מי שהפסיד בזמן אלול יש לו עוד תיקון בימים הנשארים - ב'זמן סליחות' עד סוף השנה. ומי שיקבל על עצמו לא לבזבז זמן, ולנצל הזמן לתורה ויראת שמים ולתפילה, ולהקפיד שכל התפילות יהא עם כוונה, שישים לב מה שמדבר בתפילה, ירוויח רווח גדול".

עוד עורר את תלמידיו לדבר בלימוד בחדר אוכל: "נשארו לנו רק כמה ימים, וכל אחד יתחזק מידי יום ביומו, וגם כשיושבים על השולחן [בחדר אוכל] ומדברים, לא צריך לדבר דברים בטלים, אפשר לדבר ג"כ דברי תורה. וכל אחד לפי מה שעושה בימים אלו כך הוא נידון בר"ה בשמים.

את דבריו סיים בברכה, "הקב"ה יעזור שכל אחד יחזור בתשובה אפילו ליום אחד, ובכך ירוויח רווח עצום של יום שלם שקדוש לה', וזהו 'געוואלדיק' ממש.

הרב משה שטרנבוך סליחות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד