ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
אחרי זעם השרים

נתניהו מכחיש: ״מאז שקמה הממשלה, לא עבר אפילו כלי נשק אחד לרשות״

ראש הממשלה נתניהו הכחיש את הדיווח כי ישראל העבירה כלי נשק לרשות הפלסטינית. "מאז שקמה הממשלה, לא עבר אפילו כלי נשק אחד לרשות", אמר. במקביל, סמוטריץ' מכנס דיון בעקבות הדיווח על העברת הנשק. השר בן גביר איים: "יהיו לכך השלכות". כל הפרטים מהסאגה

נתניהו מכחיש: ״מאז שקמה הממשלה, לא עבר אפילו כלי נשק אחד לרשות״
סמוטריץ ובן גביר במליאה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' זועם על הדיווחים שממשלת ישראל אישרה לארצות הברית בהחלטה תמוהה להעביר לרשות הפלסטינית כלי נשק ומשוריינים.

ההערכה בסביבת סמוטריץ׳ שצעדי חימוש הרש״פ כמו גם הצעדים בבית הנשיא הם תשלום לבני גנץ כדי להקים יחד איתו ממשלת שמאל שתחתור להחייאת הסכמי אוסלו. סמוטריץ' מכנס התייעצות דחופה הבוקר.

גם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב הבוקר וכתב: "אדוני ראש הממשלה, אם לא תתחייב בקולך שהפרסומים אודות העברת אמל"ח למחבלי הרשות הפלסטינית הם שגויים - יהיו לכך השלכות. אם בכוונתך לחתור לממשלת אוסלו 2, אנא עדכן את שריך ואת הציבור ונפעל בהתאם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכחיש בקולו את הדיווח ואמר: "אין גבול לפייקניוז, אז הנה העובדות, מאז שקמה הממשלה הזאת, היא לא העבירה אף כלי נשק, אפילו לא אחד לרשות הפלסטינית".

ראש הממשלה נתניהו מבהיר את נושא הנשק לפלסטינים

לדבריו, "מה שכן נעשה זה לממש החלטה שהתקבלה על ידי שר הביטחון בני גנץ (בממשלת בנט-לפיד) בינואר 22, להעביר מספר כלי רכב ממוגנים כדי להחליף כלי רכב ממוגנים אחרים שהתיישנו.

זה מה שנעשה, לא שריוניות, לא טנקים, לא קלצ'ניקובים, לא שום דבר, אז לפעמים גם הפייקניוז לא ממוגן, וטוב שאנחנו מנקבים את השקר הזה".

גם בלשכת שר הביטחון יואב גלנט הכחישו ומסרו: "בניגוד למצג השווא העולה מהדיווחים השונים, מאז כניסתו של שר הביטחון יואב גלנט לתפקיד, לא אושרה העברת נשק או אמצעי לחימה קטלניים לידי הרשות הפלסטינית. כל ניסיון להציג את הדברים באופן אחר הוא שקרי וחוטא לאמת".
גם בדוברות היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים: "אין כל שחר לפרסומים השונים בנושא. נבהיר כי לא הועברו נשקים לרשות הפלסטינית במהלך השנה האחרונה".
בתוך כך, מהתכתבויות השרים שפורסמו בכאן חדשות עולה כי חלק משרי הממשלה הטיחו כי ההחלטה אפילו לא עלתה להצבעה בקבינט. מזכיר הממשלה, יוסי פוקס, ניסה להרגיע אותם.

השרה אורית סטרוק מהציונות הדתית תקפה: "אל תתנו להם רובים. אם הם לא יודעים לטפל בג'נין, טול כרם ושכם - שיזוזו הצידה ויתנו לנו לטפל. ממילא הם לא הורגים מחבלים, גג לוקחים אותם לכלא בתנאי בית מלון, וגם אם הם מחרימים נשק מהמחבלים - הם לא מעבירים אותו אלינו, אלא לוקחים לעצמם. אנחנו לא יודעים שכל הנשק הזה יופנה נגדנו?".

השר עמיחי שיקלי מהליכוד אמר: "פשוט הזוי, חבל מאוד שאין דיון לפחות בקבינט לפני שמאשרים לרשות לקבל אמצעים כאלה. כאילו שכחנו שבראש הרשות עומד אחד מגדולי שונאי ישראל, מכחיש שואה ואנטישמי ברמ"ח אבריו ושס"ה גידיו".

מזכיר הממשלה יוסי פוקס ניסה להרגיע ואמר: "מכובדיי, נושאים מעין אלו מקומם בקבינט בלבד ולא בקבוצת ווטסאפ".

השר עמיחי אליהו מעוצמה יהודית השיב: "יוסי יקירי, אין לנו תשובות לעצמנו. זו לא רק שאלה של מה אנחנו מסבירים בתקשורת. זה לא עניין רק לקבינט. זה איך אנחנו ישנים בלילה"

השר יואב קיש מהליכוד אמר: "אורית, החלטות כאלו התקבלו מן הסתם בפורום שבו נמצא יו"ר המפלגה שלך. מציע שתדברי איתו. כנ"ל לעמיחי. קבוצת הווטסאפ הזו היא לא חלופה לקבינט. היא לעדכוני שרים בלבד"

סטרוק השיבה: "מותר לשרי ממשלה להביע דעתם על צעד כל כך מזעזע. בוודאי אחרי ששיקלי ואני ביררנו אתמול לגבי הצעד הקודם שנחשף (נשק ושריוניות), ונאמר לנו שלא היה דיון קבינט כי 'אין צורך'"

השר קיש השיב: "אורית, תודה שאת מחזקת את דבריי. יש לנהל דיון בקבינט ולדעתי יו"ר התנועה שלך חבר בקבינט". סטרוק: "כל זה לא נדון בקבינט". השר משה ארבל מש"ס: "לא סביר". סטרוק: "מה אנחנו ממשלת אוסלו ג'?"

כזכור, מקורות פלסטיניים "יודעי דבר" חשפו אתמול לאתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני "אל-קודס" כי ארצות הברית העבירה לאחרונה לרשות הפלסטינית כמה משוריינים וכלי נשק כדי לתמוך במנגנונים הפלסטיניים. לפי המקורות, הם הועברו לרשות בתיווך ירדן ובהסכמת ממשלת ישראל, ומטרתם לסייע ל"החלת החוק והסדר ולחזק את יכולות מנגנוני הביטחון הפלסטיניים בעימות מול החוליות החמושות בג'נין ובשכם".

 

בנימין נתניהו בצלאל סמוטריץ' הרשות הפלסטינית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד