ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
רעידת אדמה במרוקו

כוחות ההצלה נאבקים להגיע לכפרים הרריים נידחים

מאמצי מתנדבים וכוחות חילוץ להגיע לכפרים מרוחקים במרוקו. מספר ההרוגים קרוב ל-3,000. כוחות ההצלה נאבקים להגיע לכפרים הרריים נידחים שנפגעו קשות ברעידת האדמה, ומנסים למצוא ניצולים מתחת להריסות

צוותי חילוץ ישראלים במרוקו
צוותי חילוץ ישראלים במרוקו צילום: רשת העיתונאים הנקודה

ניצולים רבים מרעידת האדמה החזקה ביותר שפקדה את מרוקו זה יותר ממאה שנה מתמודדים עם תנאים קשים במקלטים הזמניים שבהם הם מחסה לאחר שבילו לילה חמישי בחוץ. אבל הייאוש אחז באנשים באזורים מרוחקים מבודדים בגין מפולות שנגרמו ברעידת האדמה. מאמצי הסיוע התגברו על ידי הקמת מחנות מחסה וחלוקת מזון ומים.

הטלוויזיה הממלכתית מסרה כי רעידת האדמה, שהגיעה לעוצמה של כמעט 7 בסולם ריכטר ופגעה בהרי האטלס הגבוהים עם שחר ביום שבת האחרון, גבתה את חייהם של לפחות 2,901 בני אדם ופצעה 5,530. רעידת האדמה הזו היא הקטלנית ביותר מבחינת מניין ההרוגים במדינה בצפון אפריקה מאז 1960 והחזקה ביותר מזה יותר ממאה שנה.

צוותי חילוץ מספרד, בריטניה וקטאר הצטרפו למאמצי החיפוש המרוקאים אחר ניצולים, ואיטליה, בלגיה, צרפת וגרמניה מסרו כי מרוקו טרם הסכימה להצעותיהם לספק סיוע.

כוחות ההצלה עדיין נאבקים להגיע לכפרים ההרריים הנידחים שנפגעו קשות ברעידת האדמה בניסיון למצוא אנשים שחיים מתחת להריסות, בעוד הפדרציה הבינלאומית של אגודות הצלב האדום והסהר האדום פתחה בפנייה דחופה לגייס מאה מיליון פרנק שוויצרי, שווה ערך לכ-112 מיליון דולר. כדי לענות על הצרכים של קורבנות רעידת האדמה שפקדה את מרוקו.

 

 

רעידת אדמה במרוקו מרוקו רעידת אדמה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד