י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024

חמישה 'רחמנא' במחרוזת אחת • בנצי קלצקין וזאנוויל ויינברגר

מקהלת מלכות, זאנוויל וינברגר, בנצי קלצקין, מענדי הרשקוביץ ותזמורתו במחרוזת יוצאת דופן ובה חמישה ביצועים שונים שהולחנו לאורך השנים על המילים מהסליחות "רחמנא" 

חמישה 'רחמנא' במחרוזת אחת • בנצי קלצקין וזאנוויל ויינברגר
בנצי קלצקין וזאנוויל ויינברגר צילום: יח"צ

חמשת הניגונים האהובים, הפופולאריים והנבחרים על 'רחמנא דעני' מתוך פיוטי הסליחות הנאמרים בימים אלו, חוברים למחרוזת אחת מרגשת ואפופת הוד, כשהם מוגשים חם ולוהט בדינר השנתי של ארגון HCS בארה"ב שמתקיים מדי שנה בניו יורק.

רחמנא – מקהלת מלכות, זאנוויל וינברגר, בנצי קלצקין, מענדי הרשקוביץ ותזמורתו

גם השנה, הפעם בבורו פארק, הופיעו כאן כמיטב המסורת, זאנוויל ויינברגר ומקהלת 'מלכות' מישראל, כשהם מלווים בתזמורת הענק של מענדי הערשקוביץ, אלא שהפעם גם נער הפלא בנצי קלצקין מצטרף לחבורה ונותן את הפירוש שלו למנגינות ה'רחמנא'.

את המחרוזת פותחת נעימת ה'רחמנא' של שלמה יהודה רכניץ, אותה מבצע במקור מוטי שטיינמץ, מכאן אנחנו עוברים ל'רחמנא' המפורסם של שמילי אונגר בלחנו של פינקי וועבר ומכאן ל'רחמנא' הבלתי נשכח שהיה אחד מציוני הדרך בקריירה המוזיקאלית של זאנוויל ויינברגר שביצע אותו במקור בתחילת הדרך – ה'רחמנא' של בעלזא בלחנו של ר' אליהו אייזנבך. כאן מגיע לחנו של פנחס ביכלר על 'רחמנא' שראה אור אשתקד בביצוע של מוטי ויזל ובנצי קלצקין, כשלקינוח מוגש ה'רחמנא' המיתולוגי של חב"ד.

רחמנא מקהלת מלכות זאנוויל ויינברגר בנצי קלצקין מנדי הרשקוביץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד