י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
למרות המחסור בכוח אדם

תוגברה האבטחה סביב בתי הכנסת באוקראינה

באוקראינה תוגברה השמירה על בתי הכנסת ברחבי המדינה בצל העלייה באנטישמיות ברחבי העולם נוכח המלחמה בישראל. המשטרה המקומית הציבה שמירה מחוץ לכל בתי הכנסת והמוסדות היהודיים במדינה

תוגברה האבטחה סביב בתי הכנסת באוקראינה

השלטונות באוקראינה החליטו לתגבר את השמירה על כל בתי הכנסת ברחבי המדינה - כדי לסכל כל אפשרות לפגיעה בהם בצל העלייה באנטישמיות ברחבי העולם נוכח המלחמה בישראל.

יצוין עם זאת כי בייחוד בשנים האחרונות אוקראינה נחשבת בין המקומות הבטוחים באירופה ליהודים והתקריות האנטישמיות בה מועטות. למרות זאת ובהתאם לבקשת "פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה" (FJCU) מהשלטונות בקייב, ניאותה המשטרה המקומית להציב שמירה מחוץ לכל בתי הכנסת והמוסדות היהודיים במדינה - גם בקהילות שבהן לא פועל רב קבוע ושאינן מקיימות תפילות ופעילות קבועה.

הרב מאיר סטמבלר, יו"ר "הפדרציה", אמר: "האבטחה שתוגברה באוקראינה אינה דבר של מה בכך, משום שהמלחמה גרמה לכוח האדם בקרב כוחות הביטחון להגיע לקצה גבול היכולת. בשם 180 הקהילות היהודיות ברחבי אוקראינה, רבני הערים ושלוחי חב"ד אני מוסר את תודתי למשטרת אוקראינה וללשכת הנשיא זלנסקי, משרד הפנים והרשויות המחוזיות והמקומיות על פעילותם הזריזה בנושא. אני מקווה שמדינות נוספות יעשו זאת גם הן".

מלחמת אוקראינה רוסיה אנטישמיות תקיפה אנטישמית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד