י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
שר הביטחון מכחיש

קרעי על סגירת ערוץ אלג'זירה: "תלוי בגלנט"

מליאת הכנסת קיימה דיון בהצעה דחופה לסדר היום בעניין סגירת ערוץ אל ג'זירה. השר קרעי: "הדבר נמצא לפתחו של שר הביטחון, לאחר הסכמתו שטרם קיבלנו אותה, תובא הבקשה לאישור הקבינט". לשכת גלנט: "שר הביטחון תומך בהגבלת שידורי ופעילות תחנת אלג'זירה מישראל באופן מיידי"

קרעי על סגירת ערוץ אלג'זירה: "תלוי בגלנט"
שלמה קרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מליאת הכנסת קיימה היום (רביעי) דיון בהצעה דחופה לסדר היום בנושא "חובת הממשלה לסגור מיידית את ערוץ אלג'זירה המסית נגד מדינת ישראל ותומך בחמאס תוך שהוא משדר משטח ישראל".

את ההצעה הגישו מספר חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה. בדברי הסבר להצעה נכתב: "למרות שהממשלה העבירה כבר תקנות ואישרה תהליך שיאפשר את סגירת הערוץ, ראש הממשלה נמנע מלהביא את הנושא לדיון והחלטה בוועדת השרים לענייני בטחון ולקדם סגירה מיידית של הערוץ.

בינתיים, הערוץ שמשמש כשופר של תנועת חמאס, משדר מתוך שטח ישראל, תוך שהוא מעביר מידע לאויבים שלנו, מסית כנגד מדינת ישראל ומביע תמיכה בחמאס. כל דקה שהערוץ ממשיך לשדר ממדינת ישראל פוגעת בביטחון המדינה, מסכנת את אזרחינו וחיילינו ואף מהווה הפגנת חולשה ורפיסות מול הטרור שמוצא לו תומכים בערוץ אל ג׳זירה".

שר התקשורת שלמה קרעי השיב להצעה ואמר: "הערוץ הזה שפועל מישראל מזה שנים רבות ומשמש כזרוע התעמולה של תנועת החמאס, איפשר בשידוריו בין היתר שידור הודעות צבאיות של תנועת החמאס, סילוף עובדות באופן שהביא להסתת ההמונים להתפרעויות, עידוד לחימה לצד מחבלי החמאס והוא מצלם ומפרסם את מקום כוחותינו ועוד".

קרעי הוסיף: "אי אפשר לסבול שכלי תקשורת עם תעודות עיתונאי של לשכת העיתונות הממשלתית, עם משרדים וכתבים בישראל, יפגע בביטחון המדינה, בוודאי בשעת מלחמה. ראש הממשלה הנחה לבצע עבודה ביטחונית משפטית שתגביל את שידורי הערוץ הזה, אנחנו נחושים להמשיך בתהליך הזה עד להשלמתו.

מבחינתנו הצווים מוכנים להסרה מ-Hot ו-Yes, לסגירת משרדים, להחרמת ציוד שידור מכתבים, לשלילת תעודות עיתונאי למניעת שירותי תקשורת ואינטרנט ע"י חברות ישראליות, הכל מוכן. הדיון בצורך להגביל את השידורים נמצא בעיצומו. לצורך הגבלת שידורי הערוץ נדרש לעמוד בתנאים המפורטים בתקנות לשעת חירום ובין היתר עמדת שר הביטחון שהשתכנע על בסיס עמדות גורמי הביטחון כי שידורי אלג'זירה אכן פוגעים באופן ממשי בביטחון המדינה. הדבר הזה נמצא לפתחו של שר הביטחון, לאחר הסכמתו שטרם קיבלנו אותה, תובא הבקשה לאישור הקבינט", כך קרעי.

10 חברי כנסת הצביעו בעד העברת הנושא לדיון בוועדת החוץ והביטחון.

מלשכת גלנט נמסר: "בניגוד לנטען, שר הביטחון תומך בהגבלת שידורי ופעילות תחנת אלג'זירה מישראל באופן מיידי".

מלחמת חרבות ברזל שלמה קרעי הכנסת אל ג'זירה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד