י"ח אייר התשפ"ד
26.05.2024
ילדים מבית היתומים

במעמד מיוחד במוסקבה: 30 בכורים נפדו

סגולה למען עם ישראל בארץ הקודש, במעמד בראשות רבה הראשי של רוסיה 30 בכורים נפדו. הבכורים הם תלמידים חדשים במוסדות וילדים מבית היתומים

במעמד מיוחד במוסקבה: 30 בכורים נפדו
מעמד פדיית הבכורים צילום: לוי נאזרוב

במסגרת פעולות רוחניות רבות ומיוחדות, הנעשות במיוחד בתקופה זו בקהילה היהודית הגדולה במוסקבה, לזכותם של אחינו בני ישראל הנתונים בצרה ובשביה בארץ הקודש, נערך מעמד ייחודי של מצוות "פדיון הבן" לשלושים בכורים, כסגולה גדולה למען החיים, כפי המובא בזוהר הקדוש על מצווה זו: 'ועל דא בההוא פורקנא אתקיים דא דחיים'.

הבכורים הם תלמידים חדשים, שזה מקרוב באו והשתלבו באחד ממוסדות החינוך הרבים במוסקבה, אותם הקים רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, שגם השתתף אישית באירוע, ונשא דברי ברכה נרגשים בפני הבכורים הנפדים וכלל המשתתפים. ובנוסף לכך, בירך הרב הראשי בעיצומה של סעודת המצווה את ברכת המילה, על כמה נערים שנימולו באותו יום, ובמעמד זה העניק להם שמות יהודיים.

בזה אחר זה עלו ובאו הבכורים ואמרו לכהנים: "ית גרמי, והילך חמש סלעין בפדיון דמחייבא ביה", העניקו חמשה סלעים לכהנים וענו אמן על הברכות.
את המעמד המרגש הנחה מנהל הקהילה היהודית במוסקבה הרב מרדכי ויסברג, שהביע את תודת המשתתפים לנגיד מר אפרים בנימינוב על תמיכתו לקיום האירוע; ובזה אחר זה התכבדו הכוהנים ומנהלי מוסדות החינוך בהם לומדים הבכורים הפדויים - לשאת דברי ברכה.

המעמד המרגש והנדיר, הסתיים בברכת כהנים משותפת של כל הכהנים, לזכות הבכורים הנפדים ולזכות אחינו כל בית ישראל היושבים בארץ הקודש.

רוסיה בערל לאזאר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד