1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

קצין הודח לאחר שנלחם בעזה ללא אישור וסירב לצאת

קצין צה"ל בדרגת סגן אלוף הודח מתפקידו לאחר שנכנס לרצועת עזה ללא אישור מפקדיו, הקצין נכנס לעזה עם סיירת גבעתי ולא הסכים לצאת מהשטח ולהמשיך למלא את תפקידו הצבאי במרכז לאימוני יבשה

ישראל לפקוביץז' כסלו תשפ"ד 20/11/2023 08:29

התעלם מפקודה מפורשת פעילות קרקעית של כוחות צה"ל ברצועת עזה פעילות קרקעית של כוחות צה"ל ברצועת עזה צילום: דובר צה"ל

קצין צה"ל בדרגת סגן אלוף הודח בימים האחרונים מתפקידו לאחר שנכנס לעזה ללא אישור מפקדיו, כך דיווחה לילך שובל ב'ישראל היום'. על פי הדיווח הקצין נכנס לעזה עם סיירת גבעתי ולא יצא מהשטח כדי להמשיך למלא את תפקידו הצבאי במרכז לאימוני יבשה (מל"י), וזאת בניגוד להוראה ואף לפקודה מפורשת של מפקדיו.

מדובר בקצין ששירת בעבר כלוחם וכמפקד באחת מהיחידות המיוחדות בצבא וכן בחטיבת גבעתי. בחודשים האחרונים הוא משרת במרכז לאימוני יבשה (מל"י) בצאלים, וכחלק מתפקידו הוא אמור להיות שותף בהכנת כוחות קרקעיים ללחימה בתוך רצועת עזה.

הקצין, שנלחם ב-7 באוקטובר מול המחבלים, רצה מאוד לקחת בלחימה והחליט לחבור לגבעתי, שהיו בין הכוחות הראשונים שנכנסו לשטח וביצעו פעילות משמעותית.

ב'ישראל היום' דווח כי במשך כשבועיים הקצין סירב לצאת מעזה, ונשאר שם על דעת עצמו להילחם, בניגוד לפקודה מפורשת, לבסוף, מפקד סיירת גבעתי שאליה הצטרף חייב אותו לצאת מהרצועה.

עם צאתו, ערך לו מפקד פיקוד האימונים וההכשרות, אלוף דוד זיני, שימוע, והחליט להדיח אותו מתפקידו כראש ענף במל"י. לאחר השימוע שובץ הקצין בתפקיד מטה זמני.

מדובר צה"ל נמסר כי "עם יציאתו מהלחימה זומן הקצין לשימוע והודח מתפקידו, זאת לאחר שחבר לכוחות בשטח ללא אישור ועזב את תפקידו, בעת שבה קיימת חשיבות חיונית לאימון יחידות המילואים ללחימה. צה"ל מתייחס בחומרה לאירועים מסוג זה".

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריך לציית לפקודות אבל גם צריך להבין לליבו של קצין שרוצה להיות עם פקודיו השעות הגורליות זה לא שהוא ברח מעזה למטה אז לכתחילה לא היה צריך ללכת איתו ראש בראש  (ל”ת)

  דרור

 2. צבא עם מפקדים אפסים  

  חנטריש

 3. צהל מנסה לשדר לעולם כמה מושמעים הם: מכיר זה מבפנים, זה ממש גן חיות, והפעולה הזאת היא צבועה לגמרי, כאילו להראות משהוא שהוא באמת רחוק מהאמת  (ל”ת)

  לוי

 4. אפשר להבין, אחרי שנים של התרפסות הצבא והתוצאה ב7/10 יש אנשים שמאבדים את האימון ובמקרה הזה כנראה לוקחים את המושכות לידיים, בלי שום הצדקה לזה אבל לעם נמאס מהפחד המטופש הזה מהעולם ומחמאס.  (ל”ת)


 5. חלם  

  דני

 6. הלוואי כולם היו כמוהו  (ל”ת)


;