1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

כך יתבצע שחרור החטופים: חילוקי דעות לגבי הפסקת אש

פרטים חדשים לגבי הסכם אפשרי עם חמאס הכוללים 5 ימי הפסקת אש. חמאס ישחרר 50 נשים וילדים ביום הראשון, ואחריו כ-10 בני ערובה בכל יום. חלק מהחילופים יתקיימו במעבר רפיח בין מצרים לעזה

יענקי פרברז' כסלו תשפ"ד 20/11/2023 13:12

מתקרבים להסכם הפגנת משפחות החטופים הפגנת משפחות החטופים צילום: הגר בדר

ה'וול סטריט ג'ורנל' מפרסם פרטים על הסכם שחרור אפשרי של חטופים. חמאס ישחרר נשים וילדים שנחטפו במהלך הטבח ב-7 באוקטובר עבור בערך אותו מספר של נשים וילדים פלסטיניים המוחזקים בבתי הכלא הישראליים, כך אמרו גורמים מצריים המקורבים לשיחות לעיתון. ישראל וחמאס עדיין חלוקות בדעתם לגבי כמה זמן צריכה להימשך הפסקת האש.

תרחיש אחד מדבר על הפסקת אש של חמישה ימים, חמאס ישחרר 50 נשים וילדים ביום הראשון, ואחריו כ-10 בני ערובה בכל יום, כך אמרו גורמים מצריים, חמאס מבטיח שאמהות לא יופרדו מילדיהן. חלק מהחילופים יתקיימו במעבר רפיח בין מצרים לעזה.

אחת הבעיות בשיחות הוא חוסר היכולת של חמאס לתת רשימה של בני הערובה, מאחר וחלקם נמצאים בידי פלגים פלסטיניים אחרים בעזה, כך אמרו גורמים מצריים. ישראל גם מאמתת בקפדנות את רשימת השמות של האסירים הפלסטינים כדי להבטיח שאף אחד מהמשוחררים לא קשור לחמאס.

חמאס דורש כניסה קבועה של לפחות 150 משאיות סיוע מדי יום לעזה כולל דלק הדרוש לבתי חולים והתנגדות של חמאס שישראל תטיס מל"טי מעקב מעל הרצועה באותם ימי הפסקת אש.

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בכייה לדורות  

  ציוני

 2. בכייה לדורות  

  ציוני

  • עצוב. אבל אין לנו ברירה.  

   יענקל

 3. על כל שבוי שנרצח  

  ציוני

 4. הם רוצים להתארגן.. לא לאא !!!!  (ל”ת)

  אלירן

 5. שואה שלא הייתה כמותה  


 6. בנוגע לחטופים לא אישרו את מצבם הרפואי ואם הם בכלל חיים .לפיכך יתכן שנחזיר להם מחבלים חיים והם יחזירו לנו חטופים מתים.  (ל”ת)

  נתן

;