1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. בארץ

גל גיוס חרדי: אלפים פנו לצבא וביקשו להצטרף לשירות

גל חרדי בדרך ללשכת גיוס • גורמים במערכת הביטחון: "הופתענו מהכמות העצומה של החרדים שרוצים להתגייס זה מחמם את הלב לראות את הלהט ואת הרצון לסייע במלחמה"

שימי פרקש כתבה מקודמתז' כסלו תשפ"ד 20/11/2023 13:43

"מחמם את הלב" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

במערכת הביטחון לא זוכרים גל כזה של פניות מצד חרדים שמבקשים לקחת חלק במאמץ המלחמתי. אחרי שהופתעו מהתגייסות של מאות אלפי חיילי מילואים, שהגיעו בחלק מהיחידות ל-130%. בצה"ל מופתעים בשנית מהמספרים ההולכים וגדלים של חרדים שמבקשים להתגייס. 

על פי הנתונים מהימים האחרונים שהגיעו לידנו באמצעות המיזם 'חרדים לישראל', מידי יום נרשמים מאות פניות של חרדים שמתקשרים ובפיהם בקשה אחת- אני רוצה להתגייס. אני אולי לא בן 18, אני בעל משפחה, ועדיין אני חושב שאני יכול לתרום. חלק מהפונים קיבלו בעבר פטור משירות מסיבות שמקשות על שילובם, אך הם אינם מרפים ודורשים מהצבא לשנות את הסטטוס שלהם, העיקר שהם יוכלו לעלות על מדים ולהיות חלק מהמשימה החשובה ביותר כיום והיא הגנה על ביטחון המדינה.

הפניות למערך הגיוס של הצבא, מגיעות מכל קצוות הקשת החרדית. בנים של שרים וחברי כנסת, עיתונאים מפורסמים, נכדים של רבנים גדולים. והרבה מאוד אנשים טובים שמרגישים שהם לא יכולים לעמוד מנגד. שהגיעה השעה שלהם. שהפעם חובת ההשתדלות לא מאפשרת להם להישאר מאחור.

גורמים במערכת הביטחון שנחשפו לנתונים אמרו בתגובה: "שיצאנו לדרך היינו סקפטיים. הופתענו מהכמות העצומה של חרדים שרוצים להתגייס ולתרום את חלקם במאמץ המשותף של כולנו בהגנה על הארץ". הגורמים הוסיפו: "זה מחמם את הלב לראות את הלהט ואת הרצון לסייע במלחמה".

בימים אלו מתחיל שלב הטירונות של הקבוצה השלישית של מתגייסים חרדים. ובימים הקרובים צפויה לצאת לדרך גיוס של קבוצה רביעית במספר. בצה"ל בוחנים באופן מעמיק את הצרכים של הצבא ובהתאם לכך יתבצע הליך הגיוס. המטרה היא שהמתגייסים יתגייסו לשירות משמעותי ויוכלו לתרום תרומה של ממש.

אם גם אתה מרגיש שהגיעה השעה שלך  לקחת חלק במאמץ המלחמתי

אם גם אתה רוצה לשים את הכתף מתחת לאלונקה לחץ כאן>

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החיילים החרדים יצאו למלחמה ויחזרו בשלום,,,  

  שריר

  • למה כל דבר חייב להיות מלווה בשלילה? 

   הכרת הטוב

 2. למה לא להתגייס בגיל 18 בדרך המקובלת?  

  מאיר

  • לבסוף הפסדה של המדינה יוצא בשכרה 

   שאלתיאל

 3. דמגוגיה  


;