תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ז אדר א' התשפ"ד
26.02.2024
מעקב "שלילי"

מוד'יס פרסמה את דו"ח תחזית הדירוג של ישראל

החברה פרסמה הורדת תחזית דירוג | לפני שבועיים החברה טענה שהמלחמה עלולה להתרחב ולפגוע בעוצמה הכלכלית של המדינה ולסיכוי בהחזרת חובותיה

מוד'יס פרסמה את דו"ח תחזית הדירוג של ישראל
אילוסטרציה צילום: Hadar Youavian/FLASH90

חברת דירוג האשראי הבין-לאומי מודי'ס פרסמה היום (שני) את הדו"ח השנתי המתייחס לדירוגה של ישראל, והודיעה כי דירוג האשראי של המדינה עבר מתחזית "יציבה" - למעקב "שלילי". זאת, במטרה לבחון את הסיכונים הקשורים למלחמה בדגש על מוסדות המדינה, יעילות יישום מדיניות הממשלה, מימון המלחמה והשפעתה על הכלכלה.

לפני כשבועיים החברה פרסמה דו"ח בו פורטו התרחישים שלפי דעתם של כלכלני הסוכנות, עימם ישראל עלולה להתמודד בתום הלחימה. הם הפחיתו באופן חד את תחזית הצמיחה שלהם לשנה האזרחית הבאה וכן הם טוענים כי עלולה להיות ירידה בתוצר הישראלי ברמה של 1.4% מה שאומר למעשה שישראל תיכנס למיתון. בנוסף לכך, החברה מתריעה כי התרחיש המפחיד ביותר יהיה במצב של "סטגפלציה קלאסית", בו המיתון יגיע לרמה גבוהה מאוד של 6.8%, לשם ההשוואה, האינפלציה הנוכחית עומדת על פחות ממחצית מכך - 3.3%.

עם פרוץ המלחמה, הסוכנות הודיעה על הצבת דירוג האשראי של מדינת ישראל, העומד על רמה של A1, תחת מעקב הורדת דירוג. לדברי החברה, ההחלטה התקבלה בשל פרוץ העימות בין ישראל לחמאס ובשל כך החברה בוחנת את השפעתו של העימות על דירוג האשראי של מדינת ישראל.

 

שוק ההון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד