1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

קרבות פנים אל פנים: הלחימה מול הגדוד המרכזי של חמאס | תיעוד

כוחות אוגדה 36 בלחימה להכרעת גדוד 'זייתון' של ארגון הטרור חמאס | מפקד אוגדה 36: "הלוחמים פעלו בזירת מלחמה מורכבת, חשפו מחבלים שהתחבאו במרחב האזרחי וחיסלו מחבלים רבים"

צביקה סגלז' כסלו תשפ"ד 20/11/2023 19:59

לשכת המפקד הושמדה תקיפת מחסן תחמושת של חמאס תקיפת מחסן תחמושת של חמאס צילום: דובר צה"ל

כוחות ההנדסה, החי"ר והשריון של אוגדה 36 לוחמים להכרעת גדוד 'זייתון' של החמאס. גדוד 'זייתון' הוא אחד הגדודים המרכזיים של ארגון הטרור חמאס הפועל באזור שכונת זייתון שבעיר עזה. הכוחות נתקלים באויב שמתבצר בלב שכונות מגורים, בתי חולים, בתי ספר וגנים כשהוא מסתתר ותוקף מתוך תשתיות אזרחיות.

לוחמי צוות הקרב של חטיבת גולני הובילו את תחילת הלחימה ב'זייתון'. הלוחמים נתקלו בעשרות רבות של מחבלים מאז תחילת הלחימה בשכונה, מנהלים קרבות פנים-אל-פנים מולם, ועד כה חיסלו רבים מהם.

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 188 השתלטו על מספר יעדים מרכזיים של גדוד 'זייתון', ביניהם לשכתו של מפקד חטיבת עזה והמפקדה המרכזית של הגדוד. הכוחות סרקו את המרחב, איתרו אמצעי לחימה רבים ובסיום הסריקות השמידו את לשכתו של מפקד החטיבה. בנוסף, הכווינו הכוחות תקיפה אווירית במרחב שכונת זייתון והובילו לחיסולם של מחבלים. בימים האחרונים, איתרו הכוחות מעבדה לייצור רקטות, אמצעי לחימה רבים, חומרי חבלה ונפץ, פיר מנהרה, אמל״ח רב וגם כלי טיס בלתי מאוישים בתוך מסגד בשכונה.


לוחמי צוות הקרב של חטיבת בית הספר לחי"ר השמידו יעדים צבאיים של ארגון הטרור חמאס בשכונת 'זיתון', ביניהם מוצב לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור הגא"פ, בו נמצאו רקטות כבדות וארוכות טווח, נמצאה מחרטה ששימשה למטרות טרור, הושמדו פירי מנהרות, נכבשו מפקדות של ארגון הטרור חמאס, הוחרם חומר מודיעיני ששימש את הארגון ללמידה על אמלח צה״לי ונתקפו מבנים נוספים מהם ירו מחבלים אל עבר כוחות צה״ל.

"בימי הלחימה האחרונים של אוגדה 36 בשכונת זייתון, נתקלנו כל העת באויב שמתחבא מאחוריי ילדים ונשים ומאחורי תשתיות אזרחיות רגישות", אומר מפקד אוגדה 36, תת-אלוף דדו בר כליפא. "כוחות האוגדה, ביניהם צוות הקרב של גולני, צוות הקרב של חטיבת השריון 188 וצוות הקרב של חטיבת בית הספר לחי"ר, פעלו בתוך זירת מלחמה מורכבת בתוך השטח הבנוי, חשפו את המחבלים שהתחבאו במרחב האזרחי וחיסלו מחבלים רבים.
הישגים אלו התאפשרו בזכות שיתוף הפעולה ההדוק בין כוחות החי״ר, ההנדסה והשריון לכוחות חיל האוויר. לא נפסיק עד שנשיג את כל המטרות שלנו, ונמשיך לפעול כדי להגן על הבית שלנו".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. וכמה חיילים איבדו את חייהם, כי אסור להם לירות על אזרחים "תמימים" אשר משתמשים כמגן אנושי עבור המחבלים?  (ל”ת)


  2. באמת?  

    יוחאי

  3. מפקדי צה"ל חייבים ללמוד מה התורה אומרת לגבי מחבלים שמסתתרים מאחרי אזרחים וילדים!! רק מחמת שלא יודעים נהרגים חיילים ונפצעים קשה בחינם!! באופן כללי צריך להרוג את המחבלים אע"פ שיהרגו בתקיפה גם תינוקות ויותר מזה לו יצויר שאזרח מפריע להרוג מחבלים חש להרוג אותו ובכך לקיים מצווה חשובה מאוד לשמור על חיי חיילינו  (ל”ת)

    דרור

;