1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

תיעוד חדש: קרב היריות שהציל את המושב

תיעודים שנחשפים ממצלמות אבטחה ומצלמות רכבים במושב עין הבשור שבעוטף עזה, מספקים הצצה להיערכות הנכונה וחלוקת הכוחות בין חברי כיתת הכוננות לקראת הגעת מחבלי חמאס. קרב של דקות ארוכות הניס את המחבלים וארבעה מהם נישבו 

קובי עוזיאליח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 08:49

4 מחבלים נתפסו חיים הכניסה לעין הבשור הכניסה לעין הבשור צילום: מצלמת אבטחה

הקרב על מושב עין הבשור שבמועצה האזורית אשכול, החל בשעה 7:54 בבוקר שבת - חג שמחת תורה ונמשך בנחישות בין עשרים דקות לחצי שעה.

בהתקפה השתתפו בין עשרה לעשרים לוחמי נוח'בה של חמאס ועוד כמה עשרות שמחכים מאחור להשלמת הפריצה למושב, כשמולם חמישה חברי כיתת כוננות עם M16 ועוד כעשרים חברי מושב חמושים באקדחים ונשק קר. 

בחסדי שמים ההתקפה נהדפה והמחבלים ניהלו קרב נסיגה שבמהלכו הם משליכים רימונים ויורים RPG ומפנים את הנפגעים שלהם. לסיכומו של הקרב נתפסו ארבע שבויים מבין המחבלים שהועברו לידי כוחות הביטחון.

במהלך הקרב נפצעו שני חברי כיתת הכוננות של המושב, יריב ואלעד. המושב לא נחדר ואף תושב לא נפצע. חייהם של 1,100 תושבים ניצלו.

כח צבאי משמעותי חבר לישוב רק לאחר 36 שעות. המושב התנהל כ''אי'' ופינה עצמאית כ-80% מתושביו עד יום ראשון אחר הצהריים, לאחר מכן סייע בפינוי ישובים אחרים.

רבים מהפירות והירקות שאתם מכניסים לפיכם גדלים בעין הבשור. אז ניתן לומר כי בתושייתם של מגיני היישוב ניצלו גם העגבניות משריפה וכלייה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גיבורים  

  משה

 2. הערה קטנה  

  חנניה

  • לגמרי 

   אפי23

 3. את המשפט אחרון רק פסיכי שגדל בחינוך החרדי מסוגל להוסיף  (ל”ת)

  דתי לאומי

 4. מה????  

  יוסי א

;