1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. כלכלה

מחר בחשבון הבנק: הביטוח הלאומי העביר מאות מיליונים לזכאים

הביטוח הלאומי העביר מעל ל-261.2 מיליון ₪ ל'מענקי האכלוס' עבור מפוני הצפון והדרום | הזכאים יראו את התשלום בחשבונם מחר

 

קובי ברקתח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 16:44

מענקי האכלוס הביטוח הלאומי הביטוח הלאומי צילום: פלאש 90

הביטוח הלאומי העביר היום בבוקר (שלישי) את תשלום מענקי האכלוס למפוני הצפון והדרום וזאת לאחר שבימים האחרונים הצליב, לפי דרישת משרד התיירות ומשרד האוצר, את הרשימות של השוהים בבתי המלון שהועברו על ידי משרד התיירות לבין ההצהרות שהתקבלו במערכת הייעודית שהקימו בביטוח הלאומי. 

כזכור, ברשימות שהועברו אל הביטוח הלאומי היו רשומים כ-78 אלף שוהים ולאחר טיוב הנתונים נמצאו כ-13,000 רשומות שגויות ובלתי ניתנות לזיהוי שהועברו חזרה אל משרד התיירות.

כמו-כן, נמצא שכ-11,000 אלף מפונים היו ברשומות של בתי המלון ובמקביל הצהירו, לאחר ניתוח מעמיק של הנתונים על ידי הביטוח הלאומי נמצא שכ-6200 מתוכן נכחו בבתי המלון לתקופה חלקית ויהיו זכאים על הזמן בהם לא שהו במלון, וכ-1700 מתוכם ההצהרות תאמו לעדכון המלונות על שהייה חלקית והתשלום יועבר להם עבור הזמן בו שהו מחוץ למלונות.

כדי להיות זכאי למענק, החלטת הממשלה קבעה כי הזכאות תיקבע למי שכתובת המגורים שלו עודכנה ברשות האוכלוסין וההגירה ומקום מושבו פונה בעקבות המלחמה ושאינו לן בבית מלון במימון המדינה. 

סכום המענק עבור מבוגר (כולל ילד מעל גיל 18) – 200 ₪ ליום כאשר התשלום יהיה עבור מבוגר שמקבל קצבת ילדים – לחשבון הבנק אליו משולמת קצבת הילדים. אם אינו מקבל קצבת ילדים – התשלום יועבר לחשבונו הפרטי. 

עבור ילד (עד גיל 18) – ישולמו 100 ₪ ליום ישירות לחשבון הבנק אליו משולמת קצבת הילדים. 

כאמור, היום הועברו התשלומים ל-53,532 זכאים מבוגרים ועבור כ-25 אלף ילדים.

נמצא, של-2,675 זכאים לא מעודכנים פרטי חשבון הבנק שלהם והביטוח הלאומי קורא להם להיכנס לאתר הביטוח הלאומי ולעדכן את חשבון הבנק. כמו-כן, הביטוח הלאומי יישלח לזכאים אלה מסרונים על הצורך בעדכון חשבון הבנק כדי להעביר אליהם את התשלום.

עד כה, הביטוח הלאומי העביר יותר מ-148 מיליון ₪ לזכאים שיראו את כספם מחר בחשבונות הבנק, וזו בתוספת למה שהועבר לתושבי אשקלון עד היום. סה"כ עלות התשלומים עד היום היא 261.2 מיליון ₪.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כן הם העבירו רבע מסכום שמגיע למרות שלא היינו בבית מלון  (ל”ת)

  משה

 2. ביטוח לאומי  


  • תגמול עבור מיצווה 


 3. "פת לחם"  


 4. מענק למפונים  

  ירון

 5. רעב ועוני  (ל”ת)

  ..

;