1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הנציבות האירופית: לאחר בדיקה, כספי הסיוע לא הועברו לגורמי טרור

בהודעת האיחוד האירופי הם כותבים כי לאחר בדיקה התקציבים שהם מעבירים לפלסטינים בעזה לא הגיעו לידי חמאס וכי בכוונתם להמשיך את הסיוע לפלסטינים

ראובן כספיח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 17:33

אנטישמיות אירופאית פלסטינים מקבלים חבילות מזון מאונרא פלסטינים מקבלים חבילות מזון מאונרא צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

בדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס נכתב כי הנציבות האירופית טוענת לאחר בדיקה של המקומות אליהם מגיעים כספי הסיוע שמועברים לפלסטינים, הם יודעים בוודאות לומר כי אין ראיות לכך שהכסף מגיע לידי חמאס. בשל כך, הכספים שהוקפאו יועברו בהקדם האפשרי.

יומיים לאחר שפרצה המלחמה הנציבות האירופית הבהירה כי היא פותחת ב"בחינה מחדש" של המשך הסיוע הפיננסי לפלסטינים. בנוסף בכיר בנציבות הודיע על הקפאה מיידית של כספי סיוע לפלסטינים בסך 691 מיליון אירו ועל בחינה מחדש של מיזמי פיתוח. "לעת עתה, מאחר שאין תשלומים עתידיים, לא תהיה הקפאה של תשלומים. בחינת התקציבים אינה נוגעת לסיוע הומניטרי", נכתב בהודעה.

עוד לפני המלחמה הנוכחית, מחצית מהפלסטינים בעזה תלויים בסיוע מזון מהאו"ם. כעת אונר"א, סוכנות הסעד לפליטים פלסטינים, מזהירה כי השטח, שבו מתגוררים יותר משני מיליון בני אדם, נמצא על סף קריסה. ארגוני סיוע ברחבי העולם אוספים תרומות למען האוכלוסייה הסובלת.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ברור...  


;