1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

גלנט: "נידרש להחלטות קשות, מקרבים את השבת החטופים"

שר הביטחון גלנט באוגדת עזה: "נידרש בימים הקרובים להחלטות קשות - מכריעים את החמאס צעד אחר צעד ומקרבים את השבת החטופים"

אביחי חברח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 17:27

ברקע ההתפתחות הדרמטית שר הביטחון יואב גלנט באוגדת עזה שר הביטחון יואב גלנט באוגדת עזה צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע היום (שלישי) לאוגדת עזה, וקיים הערכת מצב מבצעית עם מפקד פיקוד הדרום האלוף ירון פינקלמן ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף אבי רוזנפלד. לאחר מכן, השר גלנט ביקר בחמ"ל התצפיות של נחל עוז שהוקם במפקדת האוגדה, ושוחח עם התצפיתניות.

שר הביטחון אמר: "סיימתי כעת ביקור בגזרת הדרום, הייתי גם במפקדת אוגדת עזה. ראיתי מתוך חמ"ל התצפיות גם את הכוחות שנמצאים בפנים וגם את הבנות שנמצאות כאן, מאחור. ואני רואה את השילוב בין התקפה לבין הגנה.

הכוחות נחלמים בחזית ומקבלים גיבוי מחמ"ל התצפיות של נחל עוז, שנמצא כעת במפקדת האוגדה, ומבצע עבודה מצוינת. כמו ששיקמנו ושיפצנו והקמנו מחדש את חמ"ל התצפיות, כך נעשה בכל עוטף עזה, ולא ירחק היום ונחזיר את כל היישובים ואת כל המקומות", אמר.

לדבריו, "החיילים מתמרנים בעומק השטח, הם עושים עבודה מצוינת. הנחישות שלהם, ביחד עם הדייקנות, השילוב בין כוחות יבשה, אוויר וים, יחד עם מודיעין מדויק מביא לתוצאות בלתי רגילות ואני משבח את חיילי צה"ל, את אנשי שירות הביטחון הכללי, את כל הגופים הביטחוניים שעושים עבודה למופת.
ככל שמעמיקים את הפעולה הזו, אנחנו רואים את האכזריות של החמאס.

כל הפירים בנויים מתחת לבתי חולים, כל המנהרות ההתקפיות וההגנתיות נמצאות מתחת לבתי ספר, עם חיבור ביניהם, הם לא בוחלים בשום דבר. המפקדות הראשיות מתחת לבתי חולים, תופעה שלא ראינו. אבל בזכות הפעולה הנחושה מאוד של חיילי צה"ל, אנחנו מביאים צעד אחר צעד להכרעת החמאס ולקירוב המצב של חזרת חטופים לבתיהם".

גלנט רמז לסיום להתפתחות בעסקת החטופים ואמר: "אני חושב שאנחנו כולנו נידרש להכרעות קשות, חשובות בימים הקרובים. אין רגע שבו לאורך כל המערכה הזו, 45 יום, אני לא חושב על החטופים ואני לא רואה לנגד עיני את הפנים שלהם, של הילדים, של החיילות, של הנשים, של החיילים, של המבוגרים, של ניצולי השואה, של כמי שנמצא כאן.

אני יודע איזה קושי עובר עליו, איזה קושי עובר על המשפחות. ואני אומר לכם עבורי להביא להחזרת החטופים זאת מטרה עליונה שאעשה כל מאמץ על מנת להגיע אליה", כך גלנט.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;