1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

ירדן: התבקשנו לפנות את ביה"ח שהקמנו בעזה - לא נבצע

לאחר שאמש דווח כי ירדן הקימה, באישור של ישראל, בית חולים שדה בדרום רצועת עזה, היום ראש הממשלה הירדני אומר כי ממשלתו קיבלה בקשה לפנות את בית החולים וכי הם לא מתכוונים לעשות זאת

ראובן כספיח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 17:40

משבר דיפלומטי בית חולים שדה בית חולים שדה. אילוסטרציה צילום: בית החולים שיבא

בישר אל-חסאונה, ראש ממשלת ירדן, אמר כי המדינה קיבלה דרישה ישראלית לפנות את בית החולים הנייד שהקימה ברצועת עזה לאחר 24 שעות בלבד. בתשובה לשאלה מה בכוונת המדינה לעשות הוא ענה כי אין בכוונתן להיענות לדרישה.

אמש דווח כי לראשונה מאז תחילת המלחמה, ירדן הכניסה לעזה מהקרקע ציוד וצוותים רפואיים על מנת להקים בית חולים שדה בדרום עזה, המהלך נעשה בתיאום עם ישראל.

כזכור, מאז תחילת המלחמה, חיל האוויר הירדני הצניח בתיאום עם ישראל פעמיים סיוע הומניטרי לבית חולים שדה הירדני שנמצא בצפון הרצועה והיה שם עוד לפני המלחמה. בנוסף ‏ערוץ אל-חדת' מדווח שמשלחת מאיחוד האמירויות נכנסה דרך מעבר רפיח לרצועת עזה כדי להקים את בית חולים שדה של המדינה המפרצית בדרום הרצועה.

בנוסף לכך, ירדן הקימה בית חולים שדה בפארק ג'מאל עבד א-נאצר, כאות הזדהות עם עזה - והוא מספק מענה רפואי לפלסטינים מיהודה ושומרון. המהלך מתבצע לאחר שישראל נתנה לכך "אור ירוק", כאשר בתי החולים בשטחי הרשות הפלסטינית רחוקים מתפוסה מלאה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אין חדש  


 2. פשוט מאוד תחילה הצנעחו ציוד רפואי פעם ופעמיים בלי לשאול אותנו ואז ישראל כדי לא להסתבך ולא להיות מובכת דיווחה שנעשה בתאום. עכשיו לאחר שכבר יש להם את ההתקפלות בענין השטח החקלאי בנהריים והצנית ציוד אז הם מזלזלים בנו בקול רם. ככה זה ערבים מתי יבינו זאת מנהיגי המדינה??  (ל”ת)

  דרור

 3. ישראל בהתנהלות שלה בעסקאות חטופים תמיד מזמינה את החטיפה הבאה...בארה"ב יש חוק לפיו אין לנהל משא ומתן עם חוטפים כלל...ההנהגה שלנו חלשה מאוד...גם אם הולכים על עסקה לא בתנאים הללו של חמאס...5 ימי הפסקת אש זה הזוי בכל קנה מידה...ההנהגה שלנו חלשה ולא נפל להם האסימון כלל...  

  מדינה הזויה

 4. מה??  

  יוחאי

;