1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

הפקחים נדהמו: בטווח הטילים - עשרות אלפי ליטרים של דלק

חומרים מסוכנים במקום פרדסים, מטעים וחממות: בפשיטה שנערכה בלב שטח חקלאי במושב בית חנן ובטווח הטילים מדרום, נתפסו עשרות אלפי ליטרים של דלק וחומרים מסוכנים בחוות אחסון דלקים פיראטית

קובי ברקתח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 18:13
תגיות:

חוות אחסון דלקים פיראטית הפשיטה שנערכה הפשיטה שנערכה צילום: כאמל קזאמל, המשרד להגנת הסביבה

במסגרת פעילות אכיפה סביבתית שנערכה היום (שלישי) בהובלת המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, אותרו מכלי אחסון של חומרים מסוכנים, דלק וגז פיראטי במשק חקלאי במושב בית חנן שבמישור החוף הדרומי.

במקום, המהווה מתחם אחסון פיראטי בלב משק חקלאי במושב בית חנן, אותרו מכלים רבים החשודים כמכילים כעשרות אלפי ליטרים של חומרים מסוכנים ודלקים מסוגים שונים, אשר אוחסנו בתנאים לקויים נעדרי תשתיות מתאימות - וכל זאת ללא היתרי רעלים וללא רישיון עסק. 

פעילות האכיפה במקום הגיעה בעקבות פעילות חקירה מאומצת של המשטרה הירוקה במחוז מרכז של המשרד להגנת הסביבה שכללה איסוף מודיעין רב על מתחם אחסון הדלקים הפיראטי שבבית חנן. בשלב החקירה הסמויה עלה, כי במקום מוצבים מכלי אצירה ומהילה של דלקים שונים, ובמהלך היום מגיעות משאיות רבות הפורקות את החומר המסוכן, אשר נמהל ומשם מועמס חזרה על משאיות המובילות את החומר המהול לכל חלקי הארץ, כל זאת ללא היתרי רעלים, רישיון עסק או תשתיות מתאימות. 

עוד קודם לפשיטה, למקום ולבעלים הוצא צו חיפוש חתום על ידי בית המשפט אשר נמסר לבעלים עם כניסת הכוחות למקום. בשטח אותרו מכלים רבים בגדלים שונים אשר נדגמו על ידי החברה לשירותי איכות הסביבה ועל פי החשד הכילו חומרים מסוכנים ודלק מסוגים שונים. כמו כן, נדגמה קרקע החשודה כמזוהמת בדלק במספר מוקדים.

מנהל הדלק והגז איתרו עשרות מכלי גז מפוזרים בשטח וביצעו פעולות אכיפה מטעמם, ובמקביל נציג שירותי כבאות והצלה בדק את ההיבטים הבטיחותיים. בנוסף במקום אף אותר כלי נשק מאולתר. החשוד עוכב לחקירה ונפתחה חקירה משולבת של המשטרה הירוקה המשרד להגנת הסביבה ביחד עם משטרת ישראל ומנהל הגז.

חשוב להדגיש כי בימים מורכבים אלו, ולאור המשך הלחימה בדרום, מלבד הסכנה הסביבתית הגדולה מאחסון חומרים מסוכנים באופן לקוי, קיימת סכנה ביטחונית ממשית נוכח מיקומה של חוות אחסון הדלקים הפירטית בלב משק חקלאי במושב בית חנן אשר נמצא בטווח הטילים מדרום. 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;