תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
ט"ז אדר א' התשפ"ד
25.02.2024
"כבר רגילים לזה"

הנוסע סירב לשלם, תקף את הפקח ונמלט

שתי תקיפות חמורות של עובדי תחבורה ציבורית אירעו אתמול | בחיפה - נוסע שסירב לשלם היכה פקח | בירושלים – נהג רכב פרטי היכה נהג אוטובוס וגרם נזק לאוטובוס

הנוסע סירב לשלם, תקף את הפקח ונמלט
תקיפת הפקח צילום: כח לעובדים

שתי תקיפות חמורות של עובדי תחבורה ציבורית אירעו אתמול (שני) בחיפה ובירושלים: פקח במטרונית בחיפה המופעלת ע"י חברת סופרבוס הותקף אתמול סמוך לגשר פז בעיר. הפקח עלה על קו 5 בשכונת הדר, וביקש לראות אישור תיקוף מנוסע. הנוסע סירב לשלם. הפקח הזמין ניידת כנדרש והנוסע בתגובה קילל אותו. בתום עבודתו בקו, ירד הפקח ועימו הנוסע, שתקף אותו באגרופים ונמלט. תלונה הוגשה במשטרת חיפה.

בירושלים, בקו 92 של חברת סופרבוס, בעקבות וויכוח בין נהג רכב פרטי לבין נהג האוטובוס יצא נהג הרכב הפרטי מרכבו וירק על הנהג דרך חלון הנהג. אח"כ נטל התוקף מקל עלה לאוטובוס, הכה את הנהג וגרם נזק לאוטובוס. תלונה תוגש במשטרת ירושלים.

תקיפת הפקח

ר' הנהג שהותקף אמר: " אנחנו רגילים כבר לקללות, בעיקר על רקע גזעני כערבים ולומדים לשתוק. בשבועיים של המלחמה הקללות החריפו ואנחנו ממשיכים לעשות את העבודה שלנו. נדמה היה שכבר יצרנו שגרה והדברים התיצבו. אבל תקיפה שלנו באלימות היא חציית גבול. לא יכול להיות שהעבודה שלנו היא עבודה מסכנת חיים". 

איתי כהן ראש ענף תחבורה בכוח לעובדים אמר: "כולנו עוברים ימים קשים, אך האלימות באוטובוסים כמנהגה. אנו קוראים למשרד התחבורה להתעורר- באווירה המתוחה ממילא נדרשת קריאה להרגעת הרוחות בתחצ. חשוב עוד יותר לממש את המימון שהובטח להגנה על עובדי התחצ וכמובן- להכיר סוף סוף בעובדי התחצ-הראשונים להתגייס ולהקפיץ אנשי מילואים ומפונים- כעובדי ציבור. לא נתפשר על כך- מדובר בעתיד התחבורה הציבורית בישראל. 

 

 

תחבורה ציבורית תקיפה אלימה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד