תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ד אדר א' התשפ"ד
23.02.2024

המשרד הטיל סגר: שפעת עופות התגלתה בלול בקיבוץ

שפעת העופות התגלתה בלול תרנגולי הודו בקיבוץ באזור שפלת יהודה, משרד החקלאות הטיל הסגר על כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ

המשרד הטיל סגר: שפעת עופות התגלתה בלול בקיבוץ
תרנגול הודו צילום: freepik

שפעת עופות התגלתה היום (רביעי) בלול תרנגולי הודו בקיבוץ צרעה שבשפלת יהודה. המחלה התגלתה בחווה שבה ארבעה מבני לולים, שמאוכלסים ב-10,500 עופות. כלל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ מהלול המדובר נמצאים בהסגר.

השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות ממשיכים לבצע ניטור אקטיבי בכל חוות הלולים שבאזור.

על מנת למנוע את התפשטות המחלה, פועל משרד החקלאות בהתאם לנהלי העבודה הבינלאומיים של הארגון העולמי לבריאות בעלי החיים (woah) הנוגעים לטיפול בשפעת העופות.

משרד החקלאות קורא למגדלי ציפורי נוי ועופות חצר וכן לולי חופש, להחזיק את העופות בתוך מבנים, ולמנוע שוטטותם בשטח פתוח, ובכך להקטין את סכנת ההידבקות מעופות בר בעונת הנדידה.

בשנה שעברה, פקדו את ישראל 11 אירועי שפעת העופות, החל בנובמבר אשתקד (2022) בקיבוץ שלוחות, ולאחריו בחודשים בין נובמבר לינואר 2023 באותה שנה התגלו מקרים נוספים של שפעת העופות בבית חירות, בית הלוי, במושב בית חירות, במושב בית הלוי, במושב כפר מונש, בקיבוץ משמר השרון, בקיבוץ חצור, בקיבוץ עין צורים, בקיבוץ מגל ובמושב באר טוביה (שלושה מוקדים) שטופלו על ידי משרד החקלאות.

בחודש ספטמבר 2023 היו שני מקרים של שפעת עופות בפינת חי במושב שדה יעקב  ובלול בקיבוץ אלונים שטופלו על ידי משרד החקלאות.

מאז מרץ 2006, אז התגלו מקרי שפעת עופות בקיבוץ חולית ועין השלושה שבדרום הארץ ובמושב שדה משה שבחבל לכיש, מתגלים מקרי שפעת עופות כמעט בכל שנה.

משרד החקלאות מדגיש כי יש לצרוך בשר עוף וביצים שנרכשו אך ורק בנקודות מכירה ושיווק מסודרות. הביצים חייבות להיות מסומנות וארוזות בקרטון או בניילון מכל צד. בנוסף, יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר שבושלו/ נאפו/ טוגנו היטב.

 

 

 

שפעת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד