תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ"ב אדר א' התשפ"ד
02.03.2024
בדרכה לבית הספר בבית שמש

הנרצחת השניה: המנהלת מרת חנה איפרגן הי"ד

מרת חנה איפרגן הי"ד, מנהלת בית יעקב 'בנות הדסה' בבית שמש, נרצחה הבוקר בפיגוע בירושלים. אשת חסד מפורסמת שפתחה את ביתה מאז המלחמה למפונים תושבי הדרום. בעלה רבי שמעון מגדולי תלמידי החכמים בירושלים. בתה היחידה היא אשת הרב דוד בן שמעון נאמן ביתו של חכם כהן זצ"ל

הנרצחת השניה: המנהלת מרת חנה איפרגן הי"ד
אילוסטרציה צילום: unsplash

הנרצחת השניה בפיגוע הרצחני בכניסה לירושלים היא האישה החשובה מרת חנה איפרגן הי"ד מנהלת בית הספר בנות הדסה בבית שמש והיא בת 67 בפטירתה. 

המנוחה ע"ה משכונת מקור ברוך בירושלים הייתה בדרכה לבית הספר ונרצחה בדם קר על ידי המחבלים.

נולדה בישראל בכ"ט תשרי תשי"ז להוריה שהתגוררו בצפת ועלו מתוניסיה. בעלה הרב הגאון רבי שמעון איפרגן שליט"א מגדולי תלמידי החכמים בירושלים. 

חנה איפרגן ע"ה הייתה אישה צדקנית ומחנכת גדולה ששימשה כמנהלת בית  הספר בית יעקב 'בנות הדסה', דאגה לחינוך בנות ישראל כל העת. 

ביתה ברחוב רש"י בירושלים הייתה פתוח לרווחה, עד השבוע האחרון אירחה בביתה מפונים מהדרום מנתיבות ואופקים שבאו לשהות אצלה בעקבות המלחמה. 

הותירה אחריה את בתה היחידה, אשת הרב דוד בן שמעון נאמן ביתו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן זצ"ל. 

סגן שר החקלאות ח"כ משה אבוטבול כתב:  "קיבלתי בהלם וזעזוע את הבשורה הקשה על הפיגוע הבוקר בכניסה לירושלים, בו נרצחו שלושה יהודים הי"ד. שאחת מהם היא אשת החינוך הדגולה, הרבנית חנה איפרגן הי"ד, מנהלת בית ספר 'בנות הדסה' בבית שמש. אישה צדקת ששנים רבות העמידה וחינכה תלמידות רבות בעיר, והבוקר נרצחה בדרכה לחנך את בנות ישראל. אני שולח את תנחומי לבעלה הרה"ג שמעון איפרגן שליט"א. ששימש במשך שנים כמשגיח רוחני בישיבת 'אמרי בינה' בעירנו בית שמש. ולחתנם היקר הרב דוד בן שמעון תושב העיר, מי שהיה יד ימינו של מורנו חכם שלום כהן זצוק"ל. אני נושא תפילה יחד עם כל עם ישראל להחלמתם המהירה של שאר הפצועים בפיגוע".

הלוויתה תצא בשעה 15:00 מבית ההספד הספרדי בהר המנוחות בירושלים שם תיטמן.

ה' יקום דמה. 

פיגוע

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד