תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ח אדר א' התשפ"ד
27.02.2024
הפיגוע הרצחני בי-ם

בתי המחבלים נאטמו: הוארך מעצר קרוביהם

הלילה בוצע האיטום של כל פתחי הבתים של משפחות המחבלים מהפיגוע בירושלים שלשום. לאחר קבלת האישורים הנדרשים, ובהתאם לצו החרמה ואטימה הבתים נאטמו

בתי המחבלים נאטמו: הוארך מעצר קרוביהם
פעילות הכוחות לאיטום בית המחבל צילום: דוברות המשטרה

במהלך הלילה פעלו כוחות משטרה ומשמר הגבול לאיטום בתי משפחות המחבלים מצור באהר שביצעו את פיגוע הירי הרצחני בירושלים בו נרצחו ארבעה בני אדם.

לאחר הפיגוע הרצחני, הורו רה"מ והשר לבטחון לאומי על הריסת בתי המחבלים. לאחר שהוצא אמש הצו על ידי אלוף פקע"ר, כוחות משטרה של מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב ירושלים בסיוע כוח צה"ל, פעלו הלילה בשכונת צור באהר שבמזרח ירושלים לאיטום בתי משפחת המחבלים שחוסלו.

המחבלים - האחים אברהים ומוראד נמר, ביצעו שלשום פיגוע ירי בטרמפיאדה בכניסה לעיר ירושלים, שבו נרצחו ארבעה אזרחים ונפצעו נוספים.

פעילות האיטום הינה חלק מפעילות משטרתית מוגברת בצור באהר מאז הפיגוע המבוצעת בהתאם להנחיית הדרג המדיני ומפכ"ל המשטרה ולאחר אישור תכניות של מפקד מחוז ירושלים. פעילות זו כוללת הגברת פעילות הבטחון השוטף, מעצר יעדי טרור, תומכי טרור ומפרי סדר, ופעילויות נוספות למען שלום הציבור ובטחונו.

טרם האיטום של בתי המחבלים, הבתים נתפסו ע"י כוחות משטרה ומג"ב, לאחר שפונו מיושביהם ופונתה תכולתם. הלילה בוצע האיטום של כל פתחי הבתים לאחר קבלת האישורים הנדרשים, ובהתאם לצו החרמה ואטימה.

הפעילות המבצעית הסתיימה ללא חריגים, ובתי משפחות המחבלים פונו ונאטמו. במקביל המשטרה פועלת מול הגורמים הרלוונטיים לקדם את הליך הריסת הבתים בהקדם.

בתוך כך, נמשכת חקירת פיגוע הירי ע"י היחידה המרכזית במחוז ירושלים שב"כ ומצ"ח. אתמול הוארך מעצרם של שני חשודים - קרוביהם של המחבלים, והחוקרים ממשיכים לבדוק את מידת מעורבותם בפיגוע ובטרור בכלל.

משפחות מחבלים פיגוע ירי הריסת בתים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד