תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ד אדר א' התשפ"ד
23.02.2024
"קבוצת חשיבה"

יקים מפלגה? הרמז של יוסי כהן

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן הכריז כי יקים אחרי המלחמה קבוצת חשיבה של מומחים שתדון ביום שאחרי בתוך מדינת ישראל. עוד הוסיף: "סינוואר מתפקד ומתקשר לגמרי - צריך להגיע אליו"

יקים מפלגה? הרמז של יוסי כהן
יוסי כהן צילום: מתוך שידורי ערוץ 12

לקראת כניסה לחיים הפוליטיים? ראש המוסד יוסי כהן התראיין הערב (ראשון) ל'חדשות 12' ורמז לכך שהדבר אפשרי: "אזרחי ישראל נפלאים ערוכים לצאת לקרב חייהם על מדינת ישראל ואני בתוכם. אני מגבש קבוצת חשיבה אסטרטגית, מיטב המוחות, כדי לדון ביום שאחרי המלחמה בהקשר הפנימי של החברה הישראלית ואיך לעבוד יחד".

עוד הוסיף כי הרחבת הלחימה תגרום לחמאס לרצות עסקאות נוספות: "אני רוצה לחזור ולטעון שהעובדה שנתקוף את חמאס בעוצמה אווירית וקרקעית תביא שוב לתוצאה או לצורך לדבר איתנו על עסקאות נוספות. אני חושב שגם תוך כדי הקרבות נגיע לתוצאה הזו. לשם אנחנו רוצים לשאוף ואנחנו לא צריכים לוותר עד שאחרון החטופים יהיו בשטחנו".

עוד הוסיף: "אני משוכנע כמו שהייתי בתחילת הקרבות - יש דבר אחד שהביא את חמאס למשא ומתן וזו המערכה הקרקעית והאווירית המאוד מסיבית שהם חווים מאיתנו כרגע. ללא הדבר הזה הם לא היו מגיעים לשאת ולתת איתנו על שום דבר. מה שאנחנו עושים כרגע מבחינת התקיפה הוא הדבר הנכון. ככל שנעצים, נגביר ונעמיק את התקיפה, נביא את חמאס לשאת ולתת איתנו פעם נוספת".

על סינוואר אמר: "הוא רואה את החלקים שהוא כבר איבד. אנחנו יודעים שהוא צופה עלינו. הוא צופה גם על הישגינו ברצועת עזה. הוא מתפקד ומתקשר לגמרי. אנחנו צריכים להגיע אליו. מתפקד ומתקשר לגמרי - צריך להגיע אליו האיש הזה הוא בר מוות. הוא לא צריך להתקיים במהלך המלחמה ולא חלילה אחריה".

ביחס ללחץ האמריקני לקבוע את זמן משך המלחמה אמר: "לא ישבתי עם אנתוני בלינקן אבל כשאנחנו מדברים עם ארה"ב נדמה כאילו היא מחזיקה תוכנית סדורה איך תסתיים המלחמה. הממשל האמריקני ממשיך לחבק את מדינת ישראל ומעורה גם בפרטי הפרטים של המשא ומתן על החטופים והחטופות. בלינקן מגיע לכאן לקחת חלק בדיונים כדי לבדוק איפה אנחנו נמצאים".

בעניין הגזרה הצפונית אמר: "כרגע אנחנו צריכים להפסיק להישען רק על הערכות מודיעיניות. לא צריך להישען על הערכות מודיעיניות וצריך להתייחס אליהן בצניעות גדולה מאוד. כשצה"ל כל כך ערוך ודרוך אנחנו רואים תוצאה מפוארת. זה לא עידן לנחש, זה עידן לשים את מיטב כוחותינו שם ולאותת לחיזבאללה - אנחנו ערוכים לגבות גם מכם חשבון. אנחנו צריכים לנהל אופציה למערכה מול חיזבאללה, לא תוך כדי הקרבות הנוכחיים".

יוסי כהן בחירות לכנסת יחיא סינוואר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד