תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ' אדר א' התשפ"ד
29.02.2024
"נשק מציל חיים"

בן גביר: "קורא לחברים מהשמאל, הפסיקו את הקמפיין הפוליטי"

השר בן גביר התייחס לביקורת על מדיניות חלוקת הנשק שלו, ואמר כי: "בכל מקום שיש נשק אפשר להציל חיים - גורמים פוליטיים מנהלים קרב נגד המדיניות הזו"

בן גביר: "קורא לחברים מהשמאל, הפסיקו את הקמפיין הפוליטי"
איתמר בן גביר צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

השר לביטחון לאומי ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר, נשא נאום בפתח ישיבת הסיעה בכנסת והתייחס למדיניות חלוקת הנשק וקרא לשמאל להפסיק בקמפיין הפוליטי נגדה.

בן גביר אמר: "עוד לפני המלחמה, מתוך הבנה שנשק מציל חיים עשינו עבודת מטה מאוד גדולה בתחום רישוי כלי הירייה ולתת לציבור את האפשרות להחזיק בכלי נשק. אם לפני שהגענו למשרד התפיסה הייתה שרק רובאי 07 ומעלה רשאי לאחוז בנשק; הרי שלתפיסת עוצמה יהודית, כל חייל יכול לאחוז בנשק וצריך להקל כמה שיותר בתקנות הללו".

"כשהגיעה המלחמה ידענו שצדקנו, כשאמרנו שבכל מקום שיש נשק, אפשר להציל חיים. נדמה שאין ספק היום, שאם היה יותר נשק, שאם היו יותר כיתות כוננות, אגב, טעות גדולה שפשוט ביטלו אותם. אם היה יותר נשק ויותר כיתות כוננות, היה יותר הצלת חיים. בכל מקום שהיו כיתות כוננות והיה נשק, היו קרבות הירואיים וראינו הצלת חיים", הוסיף.

עוד אמר: "המדיניות שלי בתוך המשרד היא לאפשר לכמה שיותר אנשים לקבל לכלי נשק, כמה שיותר אנשים שיזכו שנטפל בבקשות שלהם וכך בתקופה קצרה מאוד עשה האגף לכלי ירייה עבודה טובה מאוד. אם פעם ניתנו אישורים רק למאה אנשים ביום, עלינו לאלף חמש מאות ואלף שמונה מאות ועוד היד נטויה. לצערי, בעשרת הימים האחרונים מנהלים כל מיני גורמים פוליטיים - קרב פוליטי נגד המדיניות הזו. אנשים מהשמאל שחלקם פונים אלינו בבקשות לעזור להם ברישוי נשק, הם הולכים ומצטלמים בוועדות ותוקפים פקידי ציבור מסורים ונאמנים. ראש האגף לכלי ירייה, פנה אליי בימים האחרונים אחרי שקיבל שלל לחצים ואיומים מצד אנשי שמאל, אחרי שהופיע בוועדה ותקפו אותו שלא בצורה הוגנת, ואמר לי שהוא מתקשה עם כל המתקפות הללו מצד שמאל".

"אני אומר לאנשי השמאל: חברים, פתחנו כיתות כוננות לימין ושמאל, דתיים וחילונים, לא עניין אותנו בכלל, בדרום, בצפון, בכל מקום במדינת ישראל. הקמנו יותר מ-800 כיתות כוננות. נתנו יותר מ-10,000 נשקים. לא עניין אותי לעולם למי אני נותן נשק. אני אומר לחברים מצד שמאל: צריך לאפשר כמה שיותר לאנשים לשאת נשק. והקמפיין הזה, המתקפה הזאת, נגד עובדי ציבור, המתקפה הזאת נגד בנות שירות לאומי, ועובדי המשרד לביטחון לאומי שמגויסים כל כולם כדי לטפל בבקשות, היא מתקפה לא מוסרית, שפוגעת בביטחון מדינת ישראל", הוסיף.

בן גביר המשיך: "אני אמשיך במדיניות שלי, המדיניות של לי מאוד מאוד ברורה, אקדח יכול להציל בית, רובה סער שאנחנו נותנים לכיתות הכוננות יכול להציל בניין, רחוב, לפעמים שכונה שלמה ואנחנו נעשה כמה שיותר לספק לכמה שיותר אנשים את האמצעים שיגנו על הביטחון שלהם. לא הורדנו כהוא זה מהרף הנדרש, בדיקות פליליות; בדיקות רפואיות, מידע מודיעני, אבל כן, אנחנו מובילים מדיניות שמצילה חיים של אנשים. אני קורא לחברים מהשמאל, הפסיקו לתקוף, הספיקו את הקמפיין הפוליטי, זה החיים של כולנו, זו המדיניות שצריכה להוביל את כולנו, לאפשר לאנשים להגן על עצמם, בדרום, בצפון, בעיר, ביהודה ושומרון, כי נשק מציל חיים".

איתמר בן גביר כלי נשק מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד