תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ח אדר א' התשפ"ד
27.02.2024
צפו בתיעוד

הגרמ"צ ברגמן לילדים: "אתם יכולים להציל את כלל ישראל"

בביקור מיוחד שערך ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן בת"ת "איילת השחר" בבני ברק עורר בדברים נרגשים את הילדים ותפקידם בעת הזו; כמו גם קרא להם להתחזק באמירת ברכת המזון מתוך הכתב "הקב"ה מבקש לנו 'ואכלת ושבעת וברכת את ה' אלוקיך' - להודות לו כמו שצריך". צפו בתיעוד 

הגרמ"צ ברגמן לילדים: "אתם יכולים להציל את כלל ישראל"
הגרמ"צ ברגמן בת"ת איילת השחר צילום: שוקי לרר

ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן ערך ביקור מיוחד ומרומם בת"ת "איילת השחר" בקרית הרצוג בעיר בני ברק, שם נשא דברים לפני מאות ילדי הת"ת שקיבלו את פניו בהתרגשות רבה. ראש הישיבה נשא דברים נלהבים ונרגשים בפני מאות הילדים.

בדבריו הנרגשים אמר ראש הישיבה "ילדים יקרים. בתקופה הזו לא רק שאנחנו נמצאים בגלות אלא ממש בצרה וצוקה, עומדים עלינו לכלותינו. אנחנו מתקרבים לחנוכה, שהיסוד היה "וזדים ביד עוסקי תורתך".

"יש פסוק 'מפי עוללים ויונקים יסדת עוז למען צורריך להשבית אויב ומתנקם'. תדעו ילדים יקרים שאתם יכולים להציל את כלל ישראל! ילדים יקרים. מפי עוללים ויונקים!".

ראש הישיבה זצ"ל הרב שך השאיר צוואה, והוא כתב שמי שיכול ללמוד מחשבה אחת של מוסר או משנה אחת בשבילו, אז הוא יהיה מליץ יושר בשבילו.

"תדעו ילדים יקרים, כמה זה חשוב אצל הקב"ה, מחשבה אחת של מוסר. מה זה נקרא מחשבה של מוסר, לחשוב שאני רוצה כבר להיות טוב, אני רוצה לשמוע בקול ההורים, אני רוצה ללמוד תורה".

"וכל הנס של חנוכה שכלל ישראל הצליח זה ש"זדים ביד עוסקי תורתך".

"כל אחד אוכל אז הוא מברך ברכת המזון, אז להתפלל ולהגיד ברכת המזון מתוך סידור, לא לדלג אותיות, לא לדלג מילים. הקב"ה מבקש לנו "ואכלת ושבעת וברכת את ה' אלוקיך", להודות לו כמו שצריך, להודות לו בסידור, לא לדלג מילה, כמה זה חשוב אצל הקב"ה. הוא מבקש את זה - אני נותן לך, אבל תודה לי".

בסיום דבריו התפלל ראש הישיבה יחד עם ילדי הת"ת את תפילת "אחינו בית ישראל הנתונים בצרה ובשביה". לאחר מכן עברו ילדי כיתת המכינה לקבלת החומש מידיו של הגרמ"צ ברגמן.

הרב מאיר צבי ברגמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד