ו' ניסן התשפ"ד
14.04.2024
נחשף לראשונה

תיעוד יוצא דופן: מפקדי החמאס שחוסלו במנהרת הטרור | צפו

צה"ל ושב"כ חושפים תיעוד מיוחד של חמאס - בכירי חטיבת צפון רצועת עזה וחטיבת העיר עזה של ארגון הטרור חמאס בתמונות שטרם נראו מתוך מנהרות חמאס | מרבית הבכירים חוסלו במהלך הלחימה

תיעוד יוצא דופן: מפקדי החמאס שחוסלו במנהרת הטרור | צפו
מפקדי חמאס במנהרה צילום: דובר צה"ל

חטיבת צפון הרצועה היא החטיבה השנייה בגודלה בארגון הטרור חמאס. בתקיפת המנהרה בה התחבאו מפקדי מארגון הטרור, מתחת לבתי אזרחים ובסמיכות לבית החולים האינדונזי חיסלו כוחות צה"ל בהכוונת מודיעינית של שב"כ ואמ"ן את מפקד החטיבה, אחמד ע׳נדור, סגן-מפקד החטיבה, ואאל רג'ב ובכירים נוספים ביניהם: מפקד גדוד הסיוע של החטיבה, ראש מערך התמ"ס ואחראי התצפיות בצפון הרצועה.

אחמד ע'נדור שימש כחבר במועצה המצומצמת של הזרוע הצבאית. ע׳נדור היה אחראי להכוונה וניהול של כלל פעולות הטרור של ארגון הטרור חמאס במרחב צפון רצועת עזה.

במקביל לחיסולם של המפקדים בחטיבת צפון הרצועה, חוסלו מפקד גדוד בית לאהיא, מפקד גדוד מרכז ג׳באליה ומחבלים בחטיבה זו. בשל הפגיעה בשדרת הפיקוד והתשתיות שלה, נפגע משמעותית תפקודה של חטיבת צפון רצועת עזה.

חטיבת העיר עזה היא החטיבה הגדולה ביותר בארגון הטרור חמאס. בעיר עזה נמצאים מוצבים צבאיים רבים וכן אתרי יצור ומחסני אמצעי לחימה בלב האוכלוסייה האזרחית. העיר עזה היא דוגמה בולטת לשימוש חמאס באוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי.

כוחות צה"ל חיסלו בהכוונה מודיעינית של שב״כ ואמ״ן ארבעה מפקדי גדודים בחטיבת עזה וביניהם: מפקד גדוד צברה, מפקד גדוד שאטי, מפקד גדוד דארג' תפאח ומפקד גדוד שג'עייה.

גדוד צברה, נפגע משמעותית ובנוסף למפקד הגדוד חוסלו מפקדים בשדרת הפיקוד המרכזית והוצאו מכלל שימוש תשתיות ומפקדות הגדוד.

בגזרת גדוד שאטי כוחות צה"ל השתלטו על מעוזים מרכזיים. באחריות הגדוד ישנן מפקדות מרכזיות של חמאס, ביניהן מפקדת חמאס בבית החולים שיפאא׳ שתשתיות בתת הקרקע שלה סוכלו. בנוסף, חוסל אחראי הנ״ט בחטיבה, אחראי המערך האווירי ואחראי המערך הימי.

צה"ל חשף היום תמונה של בכירים בחטיבת צפון רצועת עזה אשר אותרה במהלך הלחימה וצולמה במנהרה של ארגון הטרור חמאס. חמישה מפקדים מהמצולמים בתמונה חוסלו.

בתיעוד יחודי נראה סגן מפקד חטיבת צפון הרצועה, ואאל רג׳ב מתוך מנהרה בתוך הרצועה. ואאל רג׳ב חוסל על ידי צה״ל בהכוונה מודיעינית של שב"כ. המיצוי המודיעיני מתוך החומר אשר נתפס ברצועת עזה בוצע על ידי יחידת האמש״ט (איסוף מסמכים ושלל טכני) באגף המודיעין.

מלחמת חרבות ברזל צה"ל עזה חמאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד