י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
באו חושך לגרש

תיעוד מעזה: לוחמי צה"ל הדליקו בחנוכיות שקושטו על ידי המפונים

לוחמי צה"ל הדליקו נרות בתוך שטח רצועות עזה, עם חנוכיות שקושטו על ידי חברי הקהילות המפונות, זאת במסגרת פרויקט 'מעט מן האור' בהובלת פיקוד דרום | תיעוד

תיעוד מעזה: לוחמי צה"ל הדליקו בחנוכיות שקושטו על ידי המפונים
חיילים מדליקים בתוך עזה צילום: דובר צה"ל

כ-800 חנוכיות מקושטות במסרים מחזקים מהעורף הגיעו בימים האחרונים על-ידי שיירות לוגיסטיות ללוחמי ולוחמות צה״ל הנמצאים בלב עזה. תוך כדי הלחימה, לוחמי צה"ל בצוותי הקרב החטיבתיים תחת פיקוד הדרום הדליקו בהן נרות לכבוד חג החנוכה.

ילדי הקהילות המפונות מהדרום, מעוטף עזה ומגבול הצפון צבעו וקישטו יחד עם סגלי מערך מגן של חיל החינוך והנוער כ-800 חנוכיות עבור הכוחות.

הילדים צובעים ומקשטים את החנוכיות // דובר צה\"ל

פרויקט "מעט מן האור", בהובלת אגף כוח האדם ואגף משאבי אנוש של פיקוד הדרום, במסגרתו הוכנו והועברו החנוכיות ללוחמים, הינו דוגמה לאחד המאמצים שנעשים עבור הלוחמים בחג החנוכה.

החנוכיות נשלחו לרצועת עזה יחד עם מארזי מתיקה וחנוכיות אגודה למען החייל, עם מסרים ומכתבים מרגשים, במטרה לחזק את רוחם של הלוחמים שנמצאים בחזית ולהזכיר להם שעם ישראל עומד מאחוריהם ומחכה להם בבית.

חיילים מדליקים נרות חנוכה בתוך עזה // דובר צה\"ל

מדברי מפקדת מערך מגן בחיל החינוך והנוער, אלוף-משנה עינת אלבלק: "סגלי החינוך הפרוסים במוסדות ברחבי הארץ מייצרים אצל הקהילות המפונות שגרה דרך פעילויות מגוונות, במטרה לחזק את החוסן האישי והקהילתי. הפרויקט הוא אחד מתוך יריעה שלמה של פעולות שהחיל מוביל במטרה לחזק את הרוח של הלוחמים בחזית, ואת המורל של הקהילות בעורף".

מדברי קצינת החינוך של פיקוד הדרום, רב-סרן מור יששכר: "הלוחמים והלוחמות נושאים איתם את המחשבות על הילדים ואת תחושת החיבור והאחריות לתושבי העוטף ולעם כולו. הפרויקט מאפשר לממש ולחזק את הקשר, ואנחנו שמחים להיות חלק משמעותי בחיזוק המורל של הלוחמים שלנו".

חיילים חנוכה הדלקת נרות חנוכה חנוכיה מלחמת חרבות ברזל עזה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד