ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
"לא מקנא במקבלי החלטות"

אח החטופים: "לא נופתע אם חמאס ירצח חטופים"

שרון שרעבי, שאחיו יוסי ואלי מצויים בשבי חמאס, על איומי ארגון הטרור: "מבינים שחמאס יכול לעשות הכל - מישהו צריך לקחת על זה אחריות". הוא הוסיף: "אנחנו דורשים מממשלת ישראל לעשות הכול כדי שהשבר הזה לא יקרה, כי אחרת אין תקומה לעם, אין"

אח החטופים: "לא נופתע אם חמאס ירצח חטופים"

על רקע הפעילות הקרקעית המשמעותית בשטחי רצועת עזה, חמאס שיגר אתמול (ב') איום כלפי ישראל, זאת בדבר הוצאה להורג של חטופים ישראלים המצויים בשבי. שרון שרעבי, ששני אחיו יוסי ואלי מצויים בשבי חמאס, וגיסתו ליאן ואחייניותיו נויה ויהל נרצחו בבוקר ה-7 לאוקטובר, הגיב לדברים אצל אודי סגל וענת דוידוב ב-103FM.

"אנחנו קמים כל יום עם תקווה להציל את מי שחי עדיין. ישראל כרגע עסוקה במוד של לחימה ולכן הגיעה העת שמעצמות כמו ארה"ב, בריטניה, גרמניה ועוד ייקחו את ההובלה על המשא ומתן וינהלו את זה מול הקטארים, אל מול המצרים, כדי להשפיע על חמאס לשחרר חטופים, וגם על ישראל כמובן. אין ברירה, כי רק כך אפשר להבטיח שהחטופים יהיו עדיין בחיים, כי אחרת כל פתרון אחר לא מבטיח את הנושא הזה. אני מקווה שזה יגיע מהר מאוד לתובנה שאין ברירה ואנחנו חייבים לעשות את העסקה הזאת", אמר.

לגבי איומי חמאס להוציא להורג חטופים ישראלים, שיתף: "אני חושב שזה מטלטל את כל עם ישראל, לא רק את המשפחות. אנחנו מבינים שחמאס זה ארגון טרור ואנחנו מבינים שהוא יכול לעשות הכל. לא נופתע אם חמאס ינקוט בשיטה הזו ויוציא לפועל את האמירות המאוד מאוד קשות שלו, ומישהו צריך לקחת על זה עכשיו אחריות, ולא חמאס לוקח את האחריות אלא מישהו שמקורב אליו, לכן אנחנו כמשפחות זה מטלטל אותנו, זה משפיע עלינו. זה גורם לנו לחיות ברף תקווה נמוך יותר ולכן עכשיו אנחנו דורשים מממשלת ישראל לעשות הכול כדי שהשבר הזה לא יקרה, כי אחרת אין תקומה לעם, אין".

עם מי אתם מדברים?

"אני חושב שהפוליטיקאים, גם אם הולכים בדרך שונה ממה שאנחנו חושבים ועוד אנשים בעם חושבים כרגע, עדיין אני מאמין שהם מקשיבים. הם כן רוצים בהשבת החטופים, פשוט סדרי העדיפויות כנראה שונים, אולי מתוך אילוצים, אולי כבר איבדו שליטה על תקווה עכשיו לבצע מו"מ מיידי ולהשיב את החטופים, ולכן אני מצפה מהם שיש גם אפשרות להפעיל לחץ בינלאומי כדי להשפיע בצורה אחרת. זה מה שאני מצפה כרגע".

כמה אתה חושש שמקבלי ההחלטות עלולים לשכוח את החטופים?

"ההיסטוריה תשפוט את הנהגת ישראל ואת מקבלי ההחלטות בנושא הזה. בסופו של דבר, איזו כותרת תיבחר בסוף המערכה הזאת? האם זה יהיה ניצחון שכולו הפסד, או שצה"ל ישיב את החטופים לצד הכרעת חמאס והפיכתה של עזה לעיי חורבות, וזה העניין. לכן אני לא מקנא באותם מקבלי החלטות אבל אנחנו נשפוט אותם לאורך כל ההיסטוריה בזכוכית מגדלת, גם אנחנו וגם הדורות שבאים אחרינו".

חמאס עזה שחרור חטופים מצרים קטאר מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד