כ"ב אייר התשפ"ד
30.05.2024
מתייחס לתקרית בסג'עייה

הרמטכ"ל לפצועי צה"ל: "מפקדים בכירים הולכים לתוך האש, לתוך הסכנה"

הרמטכ"ל הדליק הערב נרות חנוכה עם פצועי צה"ל שמשתקמים במרכז הרפואי שיבא והתייחס לאירוע בסג'עייה: "המפקדים שנפלו בקרב הם ביטוי לרוח שלנו - מפקדים בראש, ככה אנחנו מחנכים בצה"ל" | תיעוד מההדלקה ודברי הרמטכ"ל באירוע

הרמטכ"ל לפצועי צה"ל: "מפקדים בכירים הולכים לתוך האש, לתוך הסכנה"
הרמטכ״ל בהדלקת נרות עם פצועי צה״ל צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי הדליק נר שביעי של חנוכה עם פצועי צה"ל במרכז השיקום "חוזרים לחיים" בשיבא, יחד עם מנהל המרכז, פרופ׳ יצחק קרייס.

הרמטכ״ל הדליק את הנרות עם רס"ר במיל' יחיעם ישראל בר אלי מחטיבה 460 שנפצע בלחימה ברצועת עזה.

תיעוד מהדלקת הנרות של הרמטכ״ל הרצי הלוי בשיבא // דו\"צ

לאחר ההדלקה אמר ראש המטה הכללי רב אלוף הרצי הלוי: "בבחירה שלכם ללכת ולהיות בקרב, זו כבר גבורה גדולה מאוד. בהתמקמות ובמקומות ובפעולות ששם נפגעתם, זו באמת גבורה עילאית, ולכן אני אומר לכם, באמת לא כקלישאה, אני רואה בכם ממש דור מופת של החברה הישראלית. הגבורה שלכם והגבורה של הנופלים שלצערנו לא הצלחנו להביא אותם למעמד הזה של ההחלמה והשיקום, היא באמת האור שדוחה את החושך, ופה בחדר הזה יש הרבה מאוד אור".

עוד הוסיף, "אני רוצה שתדעו, אני מסתובב הרבה בקרב הכוחות הלוחמים. הם מסתכלים עליכם, הם מתעניינים מה קורה איתכם, הם מעריצים אתכם, לוחמים מסתכלים עליכם והסיפור שלכם בקרב כולנו, כל אחד והסיפור שלו, מעורר אצל כולנו גאווה גדולה מאוד, הערכה אין קץ אליכם ואל מה שעשיתם והרבה יותר מזה זה גם מניע אותנו קדימה להמשיך ולעשות, בכוח שיש בו גם עוצמה וגם ערכים שאנחנו שואבים מכם. בתוך הדבר הזה, אנחנו יודעים היטב שגבורה היא לא משהו שלומדים בבתי ספר, היא גם לא צירוף מקרים. גבורה היא ביטוי לרוח, היא ביטוי לרוח צה"ל, היא ביטוי לרוח של מדינת ישראל, היא ביטוי לרוח של העם היהודי והיא ביטוי לכל מה שאחד ואחת מכם מביא מהחינוך מהבית וממה שהוא עצמו כלוחם וכמפקד".

תיעוד מדברי הרמטכ\"ל הרצי הלוי // דו\"צ

לדבריו, "גם הלוחמים וגם המפקדים שנפלו בקרב הם ביטוי לרוח הזו וכמו שכולנו יודעים, גם אתמול חווינו אירוע קשה, אבל הוא אירוע שבו כוח אחד נכנס למצוקה וכוחות רבים ומפקדים בכירים הולכים לתוך האש, לתוך הסכנה, מפקדים בראש, כי ככה אנחנו מחנכים בצה"ל, ככה אנחנו מאמינים שנכון להילחם, ככה אנחנו מאמינים שנכון לנצח. אני אומר לכם בגילוי לב, נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נלמד גם מתקופות שאולי לא ליווינו מספיק טוב ונהיה אתכם. כמו שאתם הייתם עבור המדינה, ככה נהיה עבורכם".

הרמטכ"ל הרצי הלוי מלחמת חרבות ברזל בית חולים שיבא תל השומר הדלקת נרות חנוכה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד