ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
הכעס הקטארי על הנייה

לא מקשיב לסינוואר: הסכסוך בין בכירי חמאס מגיע לשיא

בניגוד לדרישתו של סינוואר שלא לדון בשותפות עם הרש"פ בעזה, הנייה התמרד ואמר אמש כי הוא מוכן לדון בכל רעיון או יוזמה לבנייה מחדש של המערכת הפוליטית הפלסטינית ולהפסקת הלחימה

לא מקשיב לסינוואר: הסכסוך בין בכירי חמאס מגיע לשיא
מנהיגי חמאס חאלד משעל ואיסמעיל הנייה צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמאעיל הנייה המרה אמש (רביעי) את פיו של מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר, והודיע בנאום מוקלט כי הוא מוכן לדון בכל רעיון או יוזמה לבנייה מחדש של המערכת הפוליטית הפלסטינית ולהפסקת הלחימה.

כפי שדיווח הפרשן אהוד יערי ב"חדשות 12", סינוואר התרגז על המגעים שקיים הנייה עם שליחים של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן באשר להיערכות ליום שלאחר המלחמה ותבע במפגיע שהנייה ועמיתיו בקטאר, לרבות ח'אלד משעל, לא יקיימו שום שיחות על עתיד הרצועה כל עוד נמשכת המתקפה הישראלית.

בנאומו הקצר אמש, השתדל הנייה להעביר מסר עמום וזהיר כי אין בדעתו לקבל את דרישתו של סינוואר וכי הוא פתוח להמשך השיחות עם הרשות הפלסטינית על הדרכים לשילוב עתידי של חמאס במוסדות אש"ף. הוא גם טרח להזכיר שהוא מעוניין בכינון מדינה פלסטינית בלא להסביר האם פירוש הדבר נכונות להשלים עם קיומה של מדינת ישראל.

השבר הפנימי בהנהגה הבכירה של חמאס הוליך בין השאר להחלטה של קטר להורות להנייה ולמשעל שלא להרבות בהצהרות ובריאיונות במקום שבתם בדוחא ונפוצו אפילו שמועות כי הנייה ושותפיו מתכוונים לעזוב את קטר ולעבור לאלג'יריה או למדינה ערבית אחרת.

כעסם של הקטרים על הנייה התעורר בין השאר בגין הצהרה שהשמיע בנאום לוועידה האסלאמית בפקיסטן. בדבריו קרא הנייה למדינה בעלת היכולת הגרעינית לאיים במישרין על ישראל כדרך לעצירת המלחמה.

באלג'יריה, הסמיך היום הפרלמנט המקומי פה אחד את הנשיא תבון להכריז מלחמה על ישראל שעל כן נחשבת מדינה זו לאחד המקומות שאליהם יוכלו לעבור הנייה וחבריו אם אכן ייתן הלחץ האמריקני על קטר פרי והם יאולצו לעזוב.

יחיא סינוואר חמאס קטאר עזה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד