ט' סיון התשפ"ד
15.06.2024
להימנע ממעשים שאין בהם תועלת

הראש"ל על 'שמע ישראל' במסגדים: "גורמים נזק"

לאחר פרסום התיעוד של החיילים שרים שירי חנוכה במסגד בג'נין, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף כתב מכתב תשובה לרב הצבאי הראשי: "יש להסביר לחיילים שאין לפגוע ברגשות הדתיים של בני דתות אחרות, עם ישראל הוא עם סגולה ואינו נוהג כמעשיהם של המרצחים". המכתב המלא

הראש"ל על 'שמע ישראל' במסגדים: "גורמים נזק"
הראשון לציון מדליק ביחידת 8200 צילום: יעקב כהן

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שיגר מכתב לרב הראשי לצה"ל הרב אייל קרים, בעניין השאלה איך על חיילי צה"ל לנהוג בכניסה למקומות למסגדים ולבתים של פלסטינים.

הבוקר פורסמו תיעודים בהם חיילים קוראים 'שמע ישראל' במסגד בג'נין דבר שגרם לסערה גדולה. 

"מי מהם מיעוט קטן מאוד בשולי המחנה הנוהגים מנהג ביזיון בבתי תפילה שלהם או מתגרים בתושבי המקום באמצעות מערכות ההגברה אשר נמצאים במסגדים. או שנוהגים מנהג ביזה והשחתה שלא לצורך, בבתים או ברכוש של תושבים", נכתב בשאלה שהופנתה לראשון לציון.

הראש״ל השיב תשובה ברורה: "הנה, הדבר ברור כי כל שאין מדובר בצורך לחימה אין להתגרות בהם, לבזוז או להשחית שלא לצורך לחימה ובפרט שמדובר בענייני דת. ויש להסביר לאותם חיילים כי אין לפגוע ברגשותיהם הדתיים של בני דתות אחרות מכמה וכמה טעמים שאכמ״ל בהם". הרב הראשי הוסיף: "עם ישראל הוא עם סגולה ואינו נוהג כמעשיהם של אותם מרצחים אשר טבחו לא חמלו, בזזו, השחיתו וחיללו את כל הקדוש והיקר לנו. לכן, שומה עלינו לנהוג משנה זהירות ולהימנע ממעשים שאין בהם תועלת ללחימה וגורמים נזק לעם ישראל ולתדמיתו בעולם".

בסיום מכתבו מברך הרב את חיילי צה"ל שיצליחו במשימתם: "והנני בזה לחזק ולברך את כל חיילי צה"ל בכל מקום שהם שיתן ה' אלוקינו את אויבנו הקמים עלינו נגפים לפניהם, ויצילם מכל צרה וצוקה ויחזרו לבתיהם ולמשפחותיהם לשלום ויעטרם בכתר ישועה ובעטרת נצחון ויקוים בהם הכתוב (דברים כ, ד) כי ה' אלוקיכם ההלך עמכם להלחם לכם עם אויבכם להושיע אתכם אכי"ר. והמזהיר והנזהר ירבה שלומם כמי נהר".

הרב יצחק יוסף

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד