י"ג ניסן התשפ"ד
21.04.2024
בצל המלחמה

עמיתי "פרדס" בשלב המכריע לקראת שילוב בגופי הביון והמודיעין

בתכנית היוקרתית לשילוב צעירים חרדים באופן תורני וראוי בגופי מודיעין וביון בישראל סיימו את המכינה במחזור הרביעי והחלו את הלימודים המעשיים | ברקע המצב המלחמתי: הוקדמו מועדי הקליטה וההשמה בחלק מארגוני המודיעין לקבוצות נבחרות

עמיתי "פרדס" בשלב המכריע לקראת שילוב בגופי הביון והמודיעין
פתיחת שנת הלימודים צילום: באדיבות המצלם

לאחר חודשי מכינה משמעותיים, במהלכם רכשו כלים בסיסיים שיאפשרו להם להתחיל את מסגרת הלימודים היוקרתית, ציינו בתכנית "פרדס" את פתיחת שנת הלימודים המעשיים במהלכם ישתלבו העמיתים בגופים היוקרתיים והנחשבים ביותר בעולם של מערכת הביטחון והמודיעין.

הלימודים במסגרת לימודי התואר של האוניברסיטה הפתוחה במסגרת החרדית והשמורה של פרד"ס החלו גם בהיבט האקדמאי במסלולים השונים של מדעי המחשב ומדעי המדינה וכן בהיבט המעשי של תכני ההרצאות והקורסים הייחודים של פרד"ס, לצד בית המדרש הפועל במקום מדי יום עם רבנים ומגידי שיעור ידועי שם.

כמו כן עברו המועמדים תהליך סינון תורני-רוחני בהובלת ראש הכולל הגאון רבי דניאל רייבין שליט"א, העומד בראש ההכוונה התורנית-רוחנית של "פרדס" ומלווה באופן אישי את העמיתים לאורך תקופת הלימודים וגם לאחר מכן בתהליך ההשמה והשילוב בגופים המסווגים ובהמשך לאורך כל הדרך.

במהלך שנת הלימודים הקרובה הם צפויים להשתלב בגופים שיבחרו על ידם ויימצאו מתאימים כמו שירות הביטחון הכללי, המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, מפא"ת, מערך הסייבר הלאומי וכן יחידות מיוחדות ומסווגות במשטרת ישראל ועוד. ברקע המצב המלחמתי הוקדמו מועדי הקליטה וההשמה בחלק מארגוני המודיעין לקבוצות נבחרות עוד מוקדם יותר ממועד תחילת תהליך הקליטה בשגרה.

הרב משה קהן, מייסד ויו"ר "פרדס", אמר עם תחילת הלימודים: "זה רגע מרגש לראות את העמיתים, קבוצה נבחרת עם יראת שמים שנסוכה על הפנים, שעמדו בכל המבחנים והמיונים מסיימים את השלב המעשי הראשון ומאפשרים לנו ליישם את המטרה לשמה הוקמה פרדס: לאפשר לכל אדם חרדי את שילוב מותאם וראוי מכל היבט בגופים הביטחוניים המסווגים שהוא בוחר לעבוד בהם".

הרב קהן מוסיף על מהות תכנית פרדס: "הבנתי שיש חלק משמעותי בציבור שהוא בלי שום כחל וסרק עילוי לכל דבר ועניין, הם רוצים לתרום ולהיתרם ויש להם מנועים עוצמתיים, האנשים האלו שכבר יצאו בהכוונת רבותיהם לשוק העבודה ולמעגל התעסוקה מחפשים דבר מה מעבר למה שהם עושים היום במקום העבודה שלהם וזה מה שהם מקבלים בפרד"ס עם מעטפת רוחנית שמורה ואיתנה".

בראיון שהעניק בעבר ראש המוסד יוסי כהן ל'גלובס' הוא הסביר אודות תכנית "פרדס": "זה לא עניין של אפליה מתקנת, אנחנו לא עושים טובה לאף אחד. המתקבלים הם אנשים מוכשרים שהמוסד צריך, ובזכות המסננת המאוד צפופה של פרד"ס ושנים של הכשרה ומיון מגיעים טובים, אנשי מוסד לכל דבר ועניין".

המוסד גיוס חרדים לצה''ל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד