ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
"ישלם על הטעות"

הבכיר הפלסטיני נגד חמאס: "הביא אסון לעזה"

השגריר הפלסטיני בירדן אוסמה אל-עלי יצא בחריפות נגד חמאס ואמר כי המתקפה הביאה "100 קטסטרופות על עזה". עוד הוסיף כי "מי שגרמו לטעות הזו ישלמו עליה, פחדנו להגיע ליום הזה"

הבכיר הפלסטיני נגד חמאס: "הביא אסון לעזה"
מבצע חרבות ברזל - היום הראשון צילום: צלמי פלאש90

אוסמה אל-עלי, השגריר הפלסטיני בירדן ובכיר בתנועת פתח, יצא באופן חריג נגד החמאס בחריפות רבה בריאיון לערוץ האמירתי אל-משהד, ואמר כי הוא הביא "100 קטסטרופות על עזה".

אל-עלי אמר: "אש"ף הוא הנציג הלגיטימי היחיד של העם הפלסטיני. אף אחד לא אמר שהעם הפלסטיני לא מאמין בכך ומעדיף כעת את חמאס".

"התחננו לפיוס עם חמאס מהיום הראשון, כי פחדנו מהיום הזה (ה-7 באוקטובר). חמאס הוביל את עזה ל-100 קטסטרופות", אמר אל-עלי בדבריו שהובאו ב"Ynet". במענה לשאלת השתיקה של הרשות הפלסטינית על הטבח השיב: "התשובה משתנה כשהנמען של התוכן שונה. כשאנחנו מדברים עם ישראלי אנחנו נגיד לו 'אתה הפושע ואתה הרוצח'. אבל גם נטיל את האחריות על מי שטעה והביא לתוצאות הללו בעזה".

עוד הוסיף: "השאלה שאין לה תשובה היא מדוע ראשי חמאס עזבו את עזה. מדוע רקטות משוגרות מעזה לכיוון ישראל, כאשר המשגרים הידועים לא נפגעים מטילי ישראל? יש לנו שאלות רבות, אבל אנחנו מחכים לזמן המתאים לשאול אותן, לא עכשיו".

"אם רכבת עושה תאונה מעיפים את מנהל התחנה, ומנהל התחבורה מודח לפנסיה, אצלנו קרו מעשי טבח בעזה, זה לא נפל מהשמיים. המשמעות היא שה-7 באוקטובר נחשב לטעות", אמר.

אל-עלי סיכם: "חמאס אומרים 'ניצחנו' וישראל אומרת 'ניצחנו'. תגיד לי, מי הובס? כולם ניצחו, העם הפלסטיני הוא זה שהובס, פלסטין הובסה, משפחות עזה הובסו, מיליוני התינוקות. מי שגרמו לזה עשו טעות שישלמו עליה, ויתנו דין וחשבון על הטעויות שלהם מאז יום ההפיכה. פחדנו להגיע ליום הזה. פחדנו שחמאס יוביל את עזה למה שהוא עולל".

חמאס ירדן עזה מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד