י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
פעילות אגף המודיעין

מעל 65 מיליון קבצים וחצי מיליון מסמכים נתפסו בעזה

מעל 65 מיליון קבצים, ועוד חצי מיליון מסמכים, תכניות מבצעיות ותורת לחימה של ארגון הטרור חמאס: כך פועלת היחידה לחקר שלל אויב באגף המודיעין, ומסייעת בשמירה על ביטחון כוחותינו

רכב תופת: אילוסטרציה
רכב תופת: אילוסטרציה צילום: דובר צה"ל

יחידת איסוף מודיעין ושלל טכני באגף המודיעין מרכזת את איסוף וחקר השלל של ארגון הטרור חמאס מתחילת המלחמה והתמרון הקרקעי. היחידה מורכבת ברובה ממשרתי מילואים, ותפקידה הוא למצות מודיעין מהשלל שנתפס על ידי כלל הכוחות הלוחמים בשטח. היחידה מנתחת ומסיקה משמעויות מבצעיות, המשפרות את פעילות הכוחות הלוחמים ברצועת עזה. כך מסייעת היחידה במיצוי המודיעין והזרמתו חזרה לקצה המבצעי, ובמקביל מסייעת לשמירה על ביטחון כוחותינו.

מתחילת הלחימה, נאספו אלפי מסמכים ושלל טכני על ידי הכוחות המתמרנים, אשר הועברו למיצוי המכלול ותורמים מודיעין קריטי. התמרון של כוחות צה"ל במעוזי החמאס והעברת האמש״ט למחקר מעמיק, מוסיפה נדבך משמעותי לתמונות המודיעין מהרמה הטקטית עד לאסטרטגית ומאפשרת תובנות מודיעיניות המגיעות חזרה לקצה המבצעי. החומרים נחקרים על פי סוגם ובשותפות גופי איסוף ומחקר שונים בקהיליית המודיעין.

לידי מכלול אמש"ט הגיעה מפה של חמאס עם סימון פיר, שנתפסה על ידי אוגדה 36 בבית סייען של מג"ד שגאעייה וסאם פרחאת. לאחר עיבוד ראשוני ביחידה 9900, בוצעה סגירת מעגל מהירה מול הכוחות בשטח, הפיר זוהה בסמוך לכוחותינו ונוטרל על ידי כוחות ההנדסה.

בנוסף, נתפס נייר עם מיקומי מטענים במרחב בבית חאנון. לאחר מיצוי שלו באמש"ט, הוכוונו הכוחות הפועלים במרחב למרחב ונטרלו את המטענים. על הניר כתוב: "המטען ממוקם אצל אנור אלענטז מתחת לעץ הזית 21 מטר צפונה מהדלת ו-10 מטר מזרחה מרחוב אלסכה".

מלחמת חרבות ברזל חמאס עזה מטען חבלה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד