ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
היוקר מאמיר

יבואנית הענק מעלה מחירים: כמה נשלם?

שסטוביץ דורשת עליית מחירים על 15 אחוזים ממוצריה | החברה מייבאת לארץ את מותגי קולגייט־פלמוליב ברילה, פומפדור ומאסטר שף 

יבואנית הענק מעלה מחירים: כמה נשלם?
אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יבואנית הענק "שסטוביץ" דורשת עליית מחירים של עשרה אחוזים על כ-15 אחוזים ממוצריה, כאשר ההתייקרות תכנס לתוקפה בחודש הבא. בין היתר החברה מייבאת את מוצרי קולגייט, אג'קס, פלמוליב, ברילה ועוד מאות מוצרים אחרים. בנוסף החברה מייבאת גם את המותגים המוכרים 'תה פומפדור', חטיפי 'פריי', שימורי עגבניות, מיונז ושוקולד 'צ׳וקטה'. 

רק במאי האחרון החברה הודיעה כי היא מתכננת להעלות את מחירי המוצרים אותם היא מספקת. המותג הידוע מבית שסטוביץ - 'פסטה ברילה' יתייקר ב10%. כאשר רק שנה קודם לכן הודיעה החברה כי היא מתכננת להעלות את מחירי מוצריה בעלייה של עד 14%.

החשש הוא כי העלייה במחירים הכללית במשק עלולה להשפיע לרעה על מדד המחירים לצרכן, שיפורסם בעוד כשבועיים, דבר שיאלץ את נגיד בנק ישראל להותיר את הריבית על כנה ולא יאפשר מרווח תמרון בהורדה מוקדמת מהפוי של רית בנק ישראל שעומדת כיום על 4.75%. ברקע הדברים, ישנו חשש של הבנק מפני התפרצות של רכישות שהיו בהמתנה עד כה שיבואו עם סיום השלב הנוכחי במלחמה. כך אירע בסוף מגפת הקורונה כאשר אנשים יצאו בסבבי רכישות ענקיים שנוצרו בשל הביקושים שהיו עצורים במשך הזמן ובכך גורמים לעליית מחירים.

 

העלאת מחירים התייקרות בנק ישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד