י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024

קירשנבאום פרשה; הגיבה לחקירה שנקשרה בשמה

עוד פורשת: פאינה קירשנבאום, שעומדת בלב חקירת השחיתות בישראל ביתנו, הודיעה על פרישתה • "מתקיים נגדי רצח אופי"

ליברמן, מילה זו מילה. פלאש90
ליברמן, מילה זו מילה. פלאש90

הבוקר הודיע ח"כ פאינה קירשנבאום, מזכלי"ת "ישראל ביתנו", על פרישת הסופית מהכנסת. זאת בעקבות החקירה שמתנהלת בימים אלו שקשרה את שמה לפרשת שחיתות חמורה, ובעטיה אף נחקרה מספר פעמים.

קירשנבאום אמרה הבוקר עם ודעת פרישתה: "במהלך התקופה מאז חקירתי מתקיימת נגדי "מלחמת התשה", ו" רצח אופי" , תוך פגיעה גסה בי, בבני משפחתי ובכל מי שסובב אותי.

"חשבונותיי בבנק נתפסו מבלי לאפשר לי להמשיך לשלם את התחייבויותיי ולא יכולתי אפילו לקנות מצרכים בסופרמרקט, עד ששוחרר חשבון העובר ושב לבקשת בא כוחי. היועץ המשפטי הפיץ בתקשורת מכתב המייחס לי כניסה למשרדי במשרד הפנים, דבר שלא היה ולא נברא, תוך רמיזות על שיבוש החקירה. כספי חסכונות שלי ושל בעלי, הכוללים גם כספי ירושה שקיבלנו, בסך של כ-2 מיליון שקלים, הנמצאים בחשבון מנוהל וגלוי עליו הוצהר בכל הצהרות ההון שלי, הוצגו כ"תפיסה" סנסציונית של המשטרה שחשפה כביכול כספים נסתרים שמקורותיהם עלומים ופליליים.

"ואם לא די בכך, גם בחשבונה של אמי הקשישה, שכל הכספים בו הם פרי חסכונותיהם שלה ושל אבי המנוח, כספי ירושה שאין לי כל חלק בהם למעט היותי מיופת כוח, נתפס על ידי המשטרה מבלי שאיש טרח להודיע לה על כך, מה שהותיר אותה חסרת אונים ובסכנה מידית של ניתוקי חשמל, מים וטלפון ושל ביטול הוראות הקבע".

קירשנבאום הוסיפה עוד וקבלה: "ילדי, עוזרי ומקורבי נחקרו, וחלקם נעצרו על ידי המשטרה. גורמי החקירה הקפידו להדליף יום יום ושעה שעה נתונים מתוך החקירות כביכול, לפיהם התיקים כנגדי "סגורים" ויש בידיהם ראיות למכביר, כולל עדי מדינה, האזנות סתר וכיוצא בזה, המספיקות לטענתם להגשת כתבי אישום נגדי.

"במשך יותר משבועיים שמי ותמונתי אינם יורדים מהכותרות, הוקעתי אישית וציבורית בטרם משפט - המשטרה והתקשורת כבר שפטו, הרשיעו אותי ושלחו אותי ל"אי השדים"; ואין פוצה פה – לא בכירים במשטרה, לא ראשי הפרקליטות, לא מועצת העיתונות, כולם מחרישים".

קירשנבאום פירטה את שלפי דעתה הגורם להתנהלות הזו, "הרגשתי ותחושתי היא שמטרת החקירה איננה עוד גילוי האמת, שכן המשטרה כבר ירתה את החץ ועתה מסמנת סביבו את המטרה. לחקירתי אין כל משמעות, שהרי כאמור נשפטתי, הורשעתי והוקעתי על ידי רשויות החקירה והציבור".

ולכן, אומרת קירשנבאום, "בלב כבד, ולאחר התלבטות ארוכה החלטתי כי בנסיבות הללו אינני יכולה להיחקר בצורה הוגנת וראויה ובלית ברירה החלטתי לבחור בזכות השתיקה.

"מאחר ומקובל עליי כי כאשת ציבור לבחירה בזכות השתיקה משמעויות והשלכות רבות, החלטתי שלא "לרוץ" בבחירות הבאות, לצאת מהחיים הציבוריים ולהשקיע את זמני בהגנה על חפותי כמו גם בשיקום משפחתי".

יו"ר "ישראל ביתנו", שר החוץ אביגדור ליברמן, הודיע לפאינה קירשנבאום כי הוא מקבל את פרישתה בצער, מתוך הבנה שזוהי החלטתה הסופית שנתקבלה לאחר ששקלה זאת בכובד ראש.

"כמי שבמשך קרוב ל-20 שנה היה נתון בעצמו לרדיפה ולהאשמות שווא, אני יודע מה עובר עלייך ועד כמה זה קשה, לך ולמשפחתך. אני מקבל את התפטרותך בלב כבד ומתוך ידיעה ששיקולים זרים של גורמים אינטרסנטיים הם אלו שגרמו לכך. אני מאחל לך שתשובי אלינו במהרה לאחר שיוכח, קבל עם ועדה, ששמך הוכפש לשווא ושלא נמצא רבב במעשייך".
פאינה קירשנבאום מפלגה ישראל ביתנו ליברמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד