י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
התייחס לפסיקת בג"ץ

לפיד: "לא היה צריך לעשות את ההתנתקות בלי סוג של הסכם"

ראש האופוזיציה יאיר לפיד התייחס לפסיקת בג"ץ ואמר כי "היכולת להגן על הלוחמים שלנו השתפרה". יחד עם זאת ציין: "אני לא מרגיש בצד המנצח" | על ההתנתקות: "אין ויכוח על זה היום שלא היה צריך לעשות את זה בלי להגיע לסוג של הסכם"

לפיד: "לא היה צריך לעשות את ההתנתקות בלי סוג של הסכם"
יאיר לפיד ובנימין נתניהו צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התראיין ל-"fm 103" והתייחס לפסיקת בג"ץ מאתמול שביטלה את חוק עילת הסבירות. לפיד אמר: "בית המשפט פסק את הפסיקה היחידה שיכול היה לפסוק בתנאים האלה, וכולם צעקו לכמה שעות את הצעקות שהיה ברור שיצעקו, וזהו זה נגמר".

"אנחנו נצטרך לחוקק חוד יסוד חקיקה כדי שהדברים האלו יהיו מוסדרים, צריך לעשות את זה בהסכמה לאומית רחבה. כדי למנוע את זה, גם בג"ץ לא שמח על זה שהוא צריך להיכנס לזה, חשב שזו חקיקה שגויה, אני לא יודע אם בג"ץ תפקידו בעולם זה לזכות בתחרות פופולריות, תפקידו לפסוק על פי החוק - זו הפסיקה היחידה שהייתה יכולה להיפסק. עכשיו יש לוחמים בעזה שזה לא מעניין אותם, והם צודקים כי הם נלחמים שם ביחד", המשיך.

"אני לא מרגיש בצד המנצח. אני מרגיש שנהיה פה טירוף מערכות גמור שבין השאר הוביל אותנו לאסון השבעה באוקטובר וגרם למדינת ישראל נזק, אני לא רואה שום שמחה ביום הזה. הובילו את בית המשפט לפינה שבה הוא נאלץ לפסוק במה שהוא אמר אלף פעם שהוא לא מעוניין לפסוק. בוא, אני רוצה לחיות במדינת חוק, דמוקרטית, ואנחנו צריכים עכשיו לשים את זה מאחורינו כי יש לנו מלחמה לנהל", המשיך.

לפיד אמר בשאלת היום שאחרי בעזה כי "יש איזה דבר מוזר, שנתניהו מסתובב ועושה מסיבות עיתונאים ואומר 'לא נעביר את עזה לשלטון אבו מאזן', אף אחד לא הציע את זה. אני מאוד רוצה לעורר את הדיון הזה, יש תוכנית, אני מציע להיכנס. אני לפני חודש פרסמתי תוכנית היום שאחרי, בתוכה יש הרכיבים האזרחיים והביטחוניים. ביטחון ישראל יישאר בידי ישראל, לא נסמוך על אף אחד. אני חושב שבשנים הקרובות נצטרך את הביטחון הישראלי, ראינו מה קרה שם בצפון, יש 15 אלף חיילי יוניפי"ל שאמורים להיות בדרום לבנון, אין משקפת מספיק טובה בעולם בשביל לראות איפה הם נמצאים".

יחד עם זאת הוסיף כי הוא "חושב שאנחנו נצטרך לשמור על זה שהחמאס לא יחזרו. הם ינסו לחזור, אתה צריך למגר אותם, את היכולות השלטוניות שלהם, ואז לוודא שאין להם דרך לחזור. למגר את היכולות הביטחוניות שלהם ואפשרות לשלוט בעזה זה אפשרי, זה שהם ינסו לחזור בוודאי שהם ינסו אנחנו נצטרך למנוע את זה. אין ויכוח על זה היום שלא היה צריך לעשות את ההתנתקות בלי להגיע לסוג של הסכם, עכשיו אתה צריך להגיע למצב שבו אתה בונה יחד עם המדינות הערביות המתונות, ארה"ב צריכה להוביל את זה, אתה בונה חגורת תמיכה רחבה".

בנימין נתניהו יאיר לפיד מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד